Затяті прихильники гігієни рота часто користуються всіма можливими засобами для його очищення. І крім зубної пасти в хід йдуть зубна нитка, ополіскувач для ротової порожнини, жувальна гумка і спрей-освіжувач, як основні засоби за його доглядом. Але наскільки безпечно їх використання? Якщо говорити про ополіскувачі для ротової порожнини, то існує кілька нюансів, про які варто задуматися!

Що повинно насторожити в складі

По-перше, як і більшість зубних паст, деякі ополіскувачі містять лаурилсульфат натрію. Це детергент, без якого дуже і дуже складно зробити зуби дійсно чисті. Він дійсно ефективний, і в той же час є джерелом натрію (якщо його заковтнути). А більшість мешканців заходу і без того отримують занадто велику його кількість.

По-друге, будь-який ополіскувач, серед заявлених властивостей якого зазначено, що він «антисептичний» і «антибактеріальний», є поганим за визначенням. Припустимо, він дійсно вбиває бактерії, а він вбиває їх без розбору. І це при тому, що шкідливими є лише кілька бактерій у вашому роті (тобто, викликають захворювання або карієс). Решта – це частина середовища, в якому ми живемо в результаті еволюції.

Вони формують першу лінію оборони нашого тіла проти патогенних мікроорганізмів. Якщо ви знищите всі бактерії у вашій ротовій порожнині, у вашому імунітет утворюється пролом, яку може заповнити щось інше. Іноді це того варто – наприклад, при дезінфекції рани. Але зробити подібну дезінфекцію частиною щоденної гігієни – не найкраща ідея.

Усувайте проблему, а не наслідок!

По-третє, для більшості людей використання ополіскувача ротової порожнини не виправдане навіть з точки зору медицини. Вони користуються ним так як вважають, що таким чином вони поліпшать свій запах з рота. Між тим, якщо ваше дихання має неприємний аромат, виправити його за допомогою чищення зубів щіткою і ниткою не вдасться.

Обполіскувати це те ж саме, що розпорошувати духи в смердючій ванній кімнаті – замість цього вам необхідно вирішити проблему. У більшості, це мигдалини-захисники, не повністю зімкнуті після виривання ямки зубів мудрості, або яке-небудь основне захворювання або інфекція.

Бережность і міра наше все

І наостанок, якщо ви все ще відчуваєте потребу в ополіскувачі, майте на увазі, що існують бренди, продукт яких не міститься ні лаурилсульфат натрію, ні антисептик. Його продають в якості засобу підвищеної м’якості для людей з чутливими яснами.

З урахуванням вищесказаного, невелика кількість натрію або спирту, фенолів або пероксидів, які містяться в ополіскувачі, не накопичаться з плином часу. До тих пір, поки їх не надто багато, ваше тіло чудово справляється з розщепленням і виведенням хімічних речовин, в яких воно потребує. Якщо б він не справлявся, ви б вже давно померли, так як подібні речовини надходять в наш організм з кожним прийомом їжі.

Наше здоров’я прямо залежить від дотримання нами правил гігієни. Так само, як і життя в соціумі. Єдине, про що важливо пам’ятати, що будь-які надмірності, як у бік чистоти, так і в бік її не дотримання, можуть позначитися на якості нашого життя. Будьте уважні до засобів, які ви використовуєте, пам’ятайте про міру, і будьте здорові!

Джерело: headinsider