Лікарі часто нагадують про необхідність підтримки водного балансу. Багато радять випивати склянку води перед їжею, проте існує думка, що під час прийому їжі вода може привести до здуття живота.

Лікарі розповіли Le Figaro, чи варто пити за столом.

“Деякі люди думають, що вода розбавляє травні виділення, і, таким чином, травлення погіршується. Але тіло здатне адаптуватися до того, що ми їмо”, – пояснив гастроентеролог Олів’є Шпатціерер. За його словами, не існує наукового доказу того, що вода під час їжі шкодить організму.

Дієтологиня Олександра Далу додала, що вода навіть допомагає переварюванню і регулює кислотність в шлунку. Крім того, вона допомагає їсти менше – так організм отримує сигнал про насичення. А якщо випити дві склянки води перед їжею, апетит зменшується, що допомагає уникнути переїдання.

Читайте також:  Яка квасоля корисніша за інші

Експерти рекомендують ставити на стіл під час обіду графин з мінеральною водою, збагаченою кальцієм, бікарбонатом або магнієм. Ці речовини дозволяють їжі краще засвоюватися. Причому від газованих напоїв варто відмовитися, щоб уникнути здуття живота.

Також лікарі не радять пити воду охолодженої, вона повинна бути кімнатної температури або навіть теплою, щоб не порушувати травні процеси.