В осінній період діабетикам варто уважніше вибирати фрукти та овочі. Деякі з них містять велику кількість цукру, що вкрай небажано при цукровому діабеті.

Які овочі та фрукти можна вживати діабетикам

1. Яблука

Яблука – доступні і дуже корисні фрукти, які містять відносно небагато цукру. Діабетикам краще вживати зелені яблука з кислуватим смаком, оскільки вони містять найменше глюкози. У добу можна з’їсти 1-2 яблука.

2. Білокачанна, цвітна, брюссельська

Ці овочі діабетики можуть вживати практично в обмежених кількостях, оскільки вони містять багато клітковини і майже позбавлені простих вуглеводів. До того ж, білокачанна, цвітна і брюссельська капуста низькокалорійні, що дозволить стежити за фігурою.

Цитрусові

3. Цитрусові

Діабетикам можна вживати трохи апельсин і грейпфрутів. У середньому 1 апельсин містить всього 10-15 г вуглеводів і всього 50-60 кілокалорій. Разом з тим, в них багато вітаміну С і фолієвої кислоти.

4. Груші

У грушах також міститься трохи сухарів. Разом з тим у цьому фрукті багато клітковини і калію. При цьому найбільш корисними вважаються стиглі груші.

Персики

5. Персики

Незважаючи на солодкий смак, в персиках міститься трохи вуглеводів, тому вони можуть бути включені в раціон діабетика. Правда, не рекомендується вживати більше 1-2 персиків в день.

5 фруктів і овочів, про які діабетики повинні забути

1. Виноград

На першому місці нашого антирейтингу варто виноград. У ньому міститься величезна кількість простих цукрів, які миттєво всмоктуються в кров, підвищуючи рівень глюкози в крові. Виключіть повністю білий і чорний виноград з раціону харчування.

Хурма

2. Хурма

Як і у винограду, глікемічний індекс хурми складає більше 65 одиниць. Це означає, що з’ївши навіть трохи хурми, ви істотно підвищите рівень цукру в крові. Надалі це може привести до ускладнень діабету, особливо якщо харчуватися забороненими продуктами регулярно.
 

3. Кавуни та дині

Діабетикам варто триматися подалі від кавунів і динь. У цих баштанних культурах міститься багато легкозасвоюваного цукру, який відразу потрапляє в кров.

4. Солодка ріпа

Це овоч, від якого бажано повністю відмовитися. Замініть солодку ріпу чорною редькою, редькою дайкон та іншими несолодкими коренеплодами.

Картопля

5. Картопля

Повністю відмовлятися від картоплі не варто, але необхідно обмежити його вживання. У картоплі міститься багато крохмалю, який в організмі розщеплюється на прості цукри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ДІАБЕТУ

ДІАБЕТ У ЗНАМЕНИТИХ ЛЮДЕЙ

ХАРЧУВАННЯ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 1 ТИПУ