Національний інститут здоров’я США повідомив про те, що було доведено, що безсоння дуже небезпечне для здоров’я. Вчені провели тести, які довели вплив проблем зі сном на різні органи людського тіла.

Як вдалося дізнатися, у дослідженні взяли участь 20 здорових добровольців, вік яких варіювався від 22 до 72 років. Добровольці пройшли повне обстеження, яке показало, що проблеми зі сном впливають на здоров’я.

При цьому, виявилося, що впливає на стан організму навіть одна ніч без сну, вся справа в тому, що навіть за такий короткий термін в організмі сильно збільшується концентрація бета-амілоїду — білка, який формує бляшки в мозку хворих.

Читайте також:  4 дієтичні правила для серця

Так, виявилося, що одна ніч без сну може призвести до появи хвороби Альцгеймера. Це таке захворювання, яке виникає у літніх людей і призводить до проблем з пам’яттю і роботою мозку. Тепер же вчені впевнені, що воно може розвиватися саме через проблем зі сном, навіть, якщо це була разова проблема.

А якщо ця проблема відбувається регулярно, то бета-амілоїд накопичується в тканинній рідини мозку в результаті природної життєдіяльності клітин. Під час тестів дослідники з’ясували, що у всіх добровольців кількість білка збільшувалася незалежно від статі, віку і генотипу учасників. Таким чином була доведена небезпека безсоння.

Читайте також:  Лікарі пояснили, як відрізнити серцевий біль від невралгії

Джерело: МедікФорум