У свято Хрещення багато українців занурюються в ополонку з крижаною водою. Вважається, це може бути навіть корисно для імунної системи, але лікарі попереджають, що деяким від традиції краще відмовитися.

Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, в тому числі перенесли інфаркт або інсульт, не варто купатися взимку, вважає лікар-терапевт Людмила Лапа. Також тим, хто страждає від хронічних захворювань, рекомендують утриматися від дотримання традиції. Лікар Євген Тімаков пояснив в бесіді з ТАСС, що час занурення можуть статися різкі спазми судин, які загрожують запамороченням, різкими стрибками тиску.

“Потрібно чітко розуміти перед купанням, що немає застуди, нежиті, хворого горла. У разі їх наявності не потрібно намагатися оздоровитися, оздоровлення не вийде, а буде тільки з точністю навпаки”, – додала Лапа.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, кому протипоказана капуста

Лікарка зазначила, що тим, хто збирається занурюватися, варто підготуватися: взяти з собою рушник, щоб після виходу з води швидко розтертися, надіти вільний одяг, щоб вона не прилипала до вологого тіла. Тімаков порадив бажаючим скупатися робити це в централізованих місцях, де чергує швидка допомога.

Він додав, що тим, хто хоче зануритися з головою, важливо не забути шапку, так як мокре волосся заледеніє. Фахівці нагадали, що ні, до ні після купання не можна вживати алкоголь. Краще буде випити гарячий чай.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News