Майже 100 мільйонів людей у світі страждає від алергії та астми. Все це супроводжується неприємними симптомами, починаючи з закладеності носа, закінчуючи виснажливим головним болем. В той час, як багато хто до цих пір залишаються прихильниками традиційних методів, дослідники пропонують нові альтернативні способи лікування: біофидбек (лікування психологічних розладів, пов’язаних зі стресами, емоційними і фізичними перевантаженнями), імуно – і фототерапія.

Для того, щоб вибудувати правильну стратегію лікування, потрібно зрозуміти, чому ця проблема набирає таких обертів.

Зміна клімату призвело до більш ранніх і тривалим сезонами цвітіння, які, як відомо, підвищують імовірність розвитку алергічного риніту у людей з підвищеною чутливістю.

У спробах позбутися докучають симптомів алергії, люди шукають методи, які ґрунтувалися б не тільки на прийом протиалергічних препаратів. На допомогу приходять альтернативні способи, які можуть стати ще однією частиною «цілісного» підходу лікування.

голковколювання

Альтернативні методи лікування, ефективність яких зараз активно досліджується, включають в себе біофидбек, фізичні вправи, йогу, традиційну китайську медицину, голковколювання і коригування харчування. Так, наприклад, в одному з досліджень було виявлено прямий зв’язок між дитячим харчуванням і такими захворюваннями як екзема і астма.

Передбачається, що основними факторами, що провокують різні алергічні захворювання і астму, можуть бути стрес і підвищене занепокоєння. Це дає надію на те, що такі види альтернативного лікування як біофидбек, йога, масажна терапія і фізичні вправи, в поєднанні з медичним лікуванням, зможуть надати помітний ефект.

«Не так давно, до мене на прийом прийшла моя подруга, лікар-гінеколог, з скаргою на висип, який мучив її протягом двох місяців. Перед тим, як приступити до діагностики, я зазначив, що зовсім нещодавно вона перенесла кілька досить стресових для неї подій. На додаток до запропонованим антигістамінних препаратів я рекомендував їй попрацювати з колегою-психіатром, який практикує такі методи, як танцювальна терапія, йога і когнітивна поведінкова терапія. Через кілька днів стан жінки значно покращився, а після шести тижнів висип повністю зникнув», – розповів історію Доктор Кліфорд Басетт, алерголог, член Американської ради з алергології та імунології.

Необхідно розуміти, що подібний метод спрацьовує не завжди, а в разі успіху не гарантує легке, швидке і повне одужання. Тим не менш, він ілюструє, наскільки тісно пов’язаний стан здоров’я нашої шкіри і організму з психологічними факторами.

біофидбек

Ось ще кілька альтернативних підходів, які були вивчені

Імунотерапія. Це безмедикаментозне лікування, спрямоване на те, щоб підвищити толерантність імунної системи до алергенів. Мета полягає в тому, щоб зменшити симптоми і сповільнити прогресування алергії або астми. Незважаючи на те, що він існує вже багато десятиліть, дослідники прагнуть виявити найбільш ефективні методи, які допоможуть скоротити час лікування. Імунотерапія проводиться різними способами, чи то ін’єкції алергенів, краплі під’язикові або таблетки. Деякі дослідники відзначають користь спеціальної зубної пасти, яка допомагає боротися з алергією.

Психологічні втручання і поведінкова терапія. Ця терапія може використовуватися поряд з традиційними методами лікування у пацієнтів з астмою, алергією і навіть деякими поширеними захворюваннями шкіри. Вона ґрунтується на псіходерматології.

Біофидбек-терапія або лікування методом біологічного зворотного зв’язку. Терапевтичні методи релаксації і біологічний зворотний зв’язок раніше застосовувалися для лікування пацієнтів з астмою. В одному невеликому дослідженні було відзначено, що біофидбек-терапія привела до зменшення симптомів, а також до поліпшення показників функції легень. Інші дослідники, які спостерігали за зміною стану тих, хто практикував різні види йоги, наприклад, дихання по методу Бутейко, повідомили про зниження потреби у використанні інгаляторів і зменшенні симптомів.

Це лише деякі з перспективних ідей. Багато що ще належить вивчити, тому слідкуйте за розвитком подій.