Багато людей при виникненні головного болю просто п’ють знеболюючі, не роздумуючи про природу свого нездужання. Однак в деяких випадках головний біль може бути смертельно небезпечним симптомом.

Так, наприклад, головний біль, який різко виникає може бути ознакою інсульту. Також при цьому людина може відчувати лихоманку і слабкість в одній половині тіла. Попросіть його посміхнутися, зробити якісь слова і підняти одночасно дві руки. У разі інсульту посмішка виявиться асиметричною, мова – невиразною, і одна рука повністю не підніметься.

Ще один вид смертельно небезпечного головного болю – це наростаючий і розпираючий біль, що спостерігається при високій температурі. Така симптоматика може вказувати на гнійний менінгіт. У тому випадку, коли людина скаржиться на сильний головний біль, крім якого присутні світлобоязнь, непереносимість звуків, сплутаність свідомості, можна запідозрити інфекційний менінгіт.

Також головний біль здатний “розповісти” про наявну пухлину мозку. Найчастішим симптомом даного захворювання є головний біль, що виникає в другій половині ночі або під ранок. Крім цього присутні слабкість в кінцівках, нудота, порушення зору, утруднене ковтання, проблеми з якістю сну і пам’яттю.

Джерело: МедікФорум