Потрібно звертати увагу на колір.

Доктор Симран Део, фахівець відомого сервісу медичної онлайн-консультації Zava, розповіла, від яких напоїв найчастіше буває похмілля, а які зменшують шанси страждати вранці.

На жаль для всіх любителів віскі з колою і “Куба Лібре”, доктор Део радить уникати коктейлів на основі темних міцних напоїв — включаючи ром. За її словами, варто віддавати перевагу напоям на основі прозорого алкоголю (горілка, джин і т.д.) коктейлям з темним алкоголем і червоному вину.

Зрозуміло, справа зовсім не в кольорі. Темні напої містять конгенери-біологічні сполуки, які погіршують симптоми похмілля. Це підтверджують численні дослідження. Наприклад, проведений в 2010 році університетом Брауна експеримент показав, що при вживанні однакової кількості горілки і віскі другий напій найімовірніше призведе до похмілля. Але навіть якщо ви пили джин-тонік, важливо не забути час від часу пити воду — це заповнить втрату рідини.

Читайте також:  Які органи вимагають особливої уваги після 30 років

Доктор радить стежити за тим, скільки ви випили, і не прагнути спустошувати склянки одночасно з іншими. Краще дотримуватися комфортного вам темпу: так менше небезпеки переборщити. Також він нагадує, що жінкам не рекомендується пити більше 2-3 одиниць алкоголю в день, а чоловікам — більше 3-4 одиниць. Одна одиниця відповідає 10 мл 100%-го спирту. Це приблизно 25 мл віскі або горілки, третина келиха червоного вина (88 мл при фортеці 12%) або 280 мл 3,5%-го пива.

Якщо уникнути похмілля все ж не вдалося, варто відпочити так багато, як це можливо, пити більше води і заповнити баланс мінералів і амінокислот, додавши до сніданку банани, яйця або вівсяну кашу. Біль в голові і м’язах можна послабити знеболюючими.

Читайте також:  Відмова від деяких продуктів знижує ризик діабету та хвороби серця