Вважається, що з віком слух природним чином «сідає», – але, як з’ясувалося, чуйний слух може бути ознакою не міцного здоров’я, а проблем з ним. Якщо людина здатна в галасливій обстановці розчути голос здалеку, у неї можливі порушення психічного характеру.

До подібних висновків про слух прийшли британські та португальські вчені (про їх дослідженні докладно розповів журнал Brain). Вони встановили, що серед людей з чуйним слухом в три-чотири рази більше фіксується випадків психічних проблем – це, зокрема, підтверджується даними магнітно-резонансної томографії головного мозку.

«Серед людей з чуйним слухом поширені звукові галюцинації: їм частіше чуються уявні голоси», – пояснили автори проекту.

Медичній практиці відомі випадки, коли феноменальний слух у людей розвивався в результаті травми голови. Так, у мешканки Великобританії Джастін Мінчелл через щілини у скроневій кістці після випадкового удару розвинувся неймовірно загострений слух, який змушував жінку чути, як працюють органи її тіла.

Фахівці відзначають, що приблизно 15 відсотків людей чують сторонні голоси, але більшість з них не зізнаються в цьому. Насправді подібна особливість цілком здорове явище – це результат роботи головного мозку, на який впливає досвід, все почуте раніше, а також індивідуальні особливості в процесах сприйняття і пізнання, властивих конкретним людям.