ГоловнаНовини Здоров'яХороший слух може виявитися знаком хвороби

Хороший слух може виявитися знаком хвороби

Вважається, що з віком слух природним чином «сідає», – але, як з’ясувалося, чуйний слух може бути ознакою не міцного здоров’я, а проблем з ним. Якщо людина здатна в галасливій обстановці розчути голос здалеку, у неї можливі порушення психічного характеру.

хороший слух може виявитися знаком хвороби

До подібних висновків про слух прийшли британські та португальські вчені (про їх дослідженні докладно розповів журнал Brain). Вони встановили, що серед людей з чуйним слухом в три-чотири рази більше фіксується випадків психічних проблем – це, зокрема, підтверджується даними магнітно-резонансної томографії головного мозку.

«Серед людей з чуйним слухом поширені звукові галюцинації: їм частіше чуються уявні голоси», – пояснили автори проекту.

Читайте також:  Як очистити і відновити здоров'я організму за допомогою 6 рослин

Медичній практиці відомі випадки, коли феноменальний слух у людей розвивався в результаті травми голови. Так, у мешканки Великобританії Джастін Мінчелл через щілини у скроневій кістці після випадкового удару розвинувся неймовірно загострений слух, який змушував жінку чути, як працюють органи її тіла.

Фахівці відзначають, що приблизно 15 відсотків людей чують сторонні голоси, але більшість з них не зізнаються в цьому. Насправді подібна особливість цілком здорове явище – це результат роботи головного мозку, на який впливає досвід, все почуте раніше, а також індивідуальні особливості в процесах сприйняття і пізнання, властивих конкретним людям.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News