Обігрівачі дарують бажане тепло в будинку, але при цьому можуть сильно шкодити здоров’ю, попереджають лікарі. Особливу небезпеку вони являють собою для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, пише “Медична інформаційна мережа”.

Ще до початку опалювального сезону багато людей починають використовувати обігрівачі, щоб створити в будинку комфортну температуру. Але мало хто замислюється про вплив даних пристроїв на здоров’я, помітили лікарі.

Фахівці розповіли, як саме обігрівачі можуть нашкодити здоров’ю.

Погіршують стан людей із захворюваннями серця. Експерти констатують, що в кімнаті з працюючим обігрівачем, батареями підвищується рівень окису вуглецю, що дуже шкідливо при хворобах серця. Крім того перехід в тепле приміщення з холодного середовища створює ефект температурних гойдалок, що провокує судинні спазми.

Шкодять стану шкіри, очей. Зимовий опалювальний сезон – важке випробування для шкіри: використання обігрівачів сприяє підвищеній сухості, подразненню, свербінню, запаленню, загостренню алергічних реакцій, ранньому старінню. Також, за словами лікарів, постійне перебування в приміщенні з обігрівачем шкодить слизовій очей, висушує її, підвищує ризик розвитку кон’юнктивіту.

Пригнічують роботу мозку. За даними клініки Інституту харчування РАМН сухість повітря і знижений вміст кисню в приміщенні з обігрівачем шкідливі для мозку, – при цьому виникають сонливість, проблеми з концентрацією уваги, відчуття туману в голові.

“Користуватися обігрівачем потрібно максимально обережно літнім людям, що страждають від серцево-судинних хвороб, астми. З сухим повітрям можна боротися, ставлячи поруч з батареєю або обігрівачем ємність з водою”, – дали пораду медпрацівники.

Лікарі розповіли, що найсильніше повітря сушать масляні обігрівачі. Крім того, при їх нагріванні в повітря можуть виділятися токсини.