У кожного третього пацієнта діагностують рак після того, як він одного разу звернувся до відділення невідкладної допомоги з болем або серйозними симптомами. «Цього справді не мало статися, — сказав доктор Ксанд ван Туллекен.

Говорячи про результати останніх досліджень Університетського коледжу Лондона (UCL), д-р Ксанд виділив застережні знаки, які люди не повинні ігнорувати.

“Є багато речей, на які варто звернути увагу”, – почав доктор Ксанд. «Деякі їх досить очевидні; я сподіваюся, ми всі про них знаємо.» Однією з таких ознак, наприклад, є пухлина у грудях, яка може бути ознакою раку.

Говорячи про свій власний досвід можливої ​​ідентифікації пухлини, доктор Ксанд розповідає, наскільки це може бути «лякаючим».

“Я думаю, що основна причина, з якої людям не подобається думати про симптоми раку, полягає в тому, що це так лякає”, – сказав доктор Ксанд.

Говорячи про свій особистий досвід, лікар сказав, що у нього була шишка в носі «досить довгий час».

«Я згадав про це своєї матері, яка сказала: Тобі слід звернутися до лікаря. І я зателефонував своєму братові і сказав: Це смішно. Мама думає, що мені слід звернутися до лікаря, я маю на увазі, я лікар! «І мій брат сказав: «Так, ні. Тобі слід піти до лікаря».

Сходивши до лікаря, доктор Ксанд тепер має пройти біопсію наступного тижня, щоб перевірити наявність ракових клітин.

“Про ці речі дуже легко закопатися головою в пісок”, – визнав лікар.

Він закликає всіх, кого непокоїть незначна проблема зі здоров’ям, повідомити лікаря, якщо вони підозрюють, що це може бути рак. Оскільки більш ніж у кожної другої людини протягом життя діагностується рак, рання діагностика має вирішальне значення.