ГоловнаНовини Здоров'яВчені виявили причину ранньої деменції

Вчені виявили причину ранньої деменції

Кількість людей з деменцією збільшується з року в рік. Поки немає ліків, профілактика особливо важлива. Вчені шукають способи затримати або навіть запобігти деменції. Нове дослідження показує, що підтримує мозок у формі – фізична активність.

Деменція

Фокус на профілактику деменції

Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною незворотною формою деменції. В ході хвороби нервові клітини мозку постійно руйнуються. Поки що немає ефективних методів лікування, які могли б запобігти поступовому погіршенню розумових здібностей або їх втраті.

Фізичні вправи

Різні дослідження показують, що вправи відіграють головну роль у профілактиці деменції.

“Відсутність фізичної активності є фактором ризику розвитку деменції. Фізична підготовка і регулярні заняття спортом, очевидно, мають профілактичний ефект”, – говорить професор Ханс Йорген Граб, директор клініки психіатрії та психотерапії при медичному центрі університету Грайфсвальда.

Читайте також:  Лікарка назвала найбільш шкідливий для здоров'я одяг

Дослідження вчених

Для досліджень, опублікованих в Mayo Clinic Proceedings використовувалися дані здоров’я в цілому 2103 жінок і чоловіків у віці від 21 до 84 років. Випробовувані проходили стрес-тест на велоергометрі, потім мозок вимірювали за допомогою МРТ.

Дослідники з Грайфсвальда виявили, що продуктивність явно впливає і на мозок.

“Чим краще фізична підготовка, тим більший обсяг мозку”, – говорить д-р Катаріна Віттфельд, вчений DZNE і перший автор дослідження.

Це відноситься і до окремих його областей – вчені виявили, що у здорових людей гіпокамп більший. Він відіграє провідну роль у розвитку хвороби Альцгеймера.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News