Деяким людям буває важко заснути – складно забути про денні турботи, особливо під час пандемії коронавірусу. Боротися з проблемою необов’язково за допомогою снодійного – допоможуть кілька простих технік, заявили медики.

Щоб заснути, найважливіше – це розслабитися і відчути безтурботність. Досягти такого стан допоможе правильне дихання. Те, як люди дихають, грає важливу роль в нервовій системі – так регулюється частота серцевих скорочень і м’язову напругу, пише Express.

Експерти радять лягти на спину і глибоко вдихнути через ніс. Одну руку слід покласти на живіт. Дихання потрібно затримати, а потім видихнути через рот. Варто зосередитися на тому, як рука піднімається вгору і вниз. Повторити вправу можна кілька разів, поки тіло і розум не розслабляться.

Крім того, на сон згубно впливають екрани пристроїв. Перед сном не можна дивитися в комп’ютери, телевізори і смартфони. Фахівці також рекомендують не приносити в спальню пристрої, за якими людина працює, наприклад, ноутбук.

Засипати краще в повній темряві, необхідно виключити джерела штучного освітлення. Вони, за словами лікарів, можуть порушити роботу біологічного годинника. Вимкнути світло слід за півгодини до сну.

Вирішити проблему зі сном допоможуть спеціальні додатки, вказують фахівці. Так, є додатки з медитативними вправами спеціально для засипання.

Експерти також звертають увагу, що велику роль відіграє температура в кімнаті. Слід перед сном провітрити кімнату, щоб повітря стало холоднішим.