Фахівці підтверджують, що гарячий чай допомагає організму легше переносити спекотну і задушливу погоду , однак застерігають від вживання гарячої кави . Також медики дали декілька порад про те , як налагодити режим пиття у спеку.
 
За словами лікар-невролога Віктора Коса , гарячий чай , що випивається в спеку , дозволяє організму збалансувати внутрішню і зовнішню температуру , при цьому відбувається невелике розширення судин , а тепловіддача збільшується. Відбувається ефект « клин клином » – організм , в якому посилюється теплообмін , не відчуває виснажливої дії зовнішньої спеки.
 
Однак невролог попереджає , що не можна домагатися такого ефекту за допомогою кави , так як , ставлячись до стимулюючих речовин , цей напій при високій температурі занадто агресивно діє на центральну нервову систему.
 
Одночасно з гарячим чаюванням медики радять носити з собою холодний чай , налитий у пляшку. Немає особливої ​​різниці, який – чорний , білий або зелений , так як в холодному вигляді властивості чаю приблизно однакові , кажуть експерти. Цукор не потрібен , але якщо без солодкого ніяк , можна додати одну ложечку меду. Таке приготування чаю лікарі вважають кращим за магазинні холодні чаї , в яких багато штучних добавок і цукру.
 
Дуже корисний у спеку , за словами експертів , і компот з кураги , який добре діє на серце. Також рекомендується кислий морс домашнього приготування , який освіжає і наповнює організм вітаміном С.
 
А от від пиття газованої води на спеці краще утриматися , дають пораду лікарі – гастроентерологи . Її бульбашки вуглекислого газу можуть викликати подразнення шлунка .

Читайте також:  Дефіцит цього вітаміну призводить до серцевого нападу і хвороби Альцгеймера

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ХАРЧУВАТИСЯ В СПЕКУ?

МЕДИКИ РАДЯТЬ ПИТИ ТЕПЛУ ВОДУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News