Як харчуватися в спеку?

З приходом літа, наш організм перебудовується на інший режим роботи. Як собі не нашкодити, і правильно вибрати продукти харчування, читайте в нашій статті.

Як харчуватися в спеку?Більше вологи

У літній час ми, як ніколи, потребуємо рідини. Через високу температуру ми багато потіємо, і велика кількість вологи випаровується через шкіру. Тому в жарку пору року організм людини потребує додаткових 20-30% води від зимово-весняної норми.

Найкращим напоєм (і не тільки влітку) є вода. Солодкі газованої води і алкогольні напої навпаки ускладнюють стан справ. Цукор і спирт, який в них міститься тільки сприяє обезводненню, і відчуттю спраги буде знову переслідувати вас через дуже короткий час.

Крім води, корисними будуть відвари з трав і фруктів (намагайтеся пити їх без цукру). Вся справа в тому, що в таких напоях містяться електроліти, які наш організм втрачає з потом, особливо в літній час. А в зеленому чаї містяться ще й антиоксиданти, що захищають наш організм від шкідливого впливу вільних радикалів.

Температурний режим

Якщо взимку ми часто вживаємо зігріваючу їжу – гарячий борщ, суп, чай, то влітку намагаємося більше налягати на холодну їжу, або їжу кімнатної температури. Не рекомендується влітку вживати смажену їжу, яка має зігріваючий ефект, а до того ж і важко перетравлюється в травному тракті. Тому найкращим варіантом літньої їжі буде окрошка, салати, а також сирі овочі та фрукти.

Менше калорій

Якщо в літній час, ви витрачаєте менше енергії, ніж взимку, більше відпочиваєте і менше працюєте, то вам необхідно трохи зменшити кількість споживаних калорій – приблизно на 5-10%.

У цьому зв’язку не зловживайте солодощами і жирною їжею, а також менше вживайте борошняних виробів. Звичайно ж, відмовитися від, традиційного в літній час, морозива складно, але головне дотримати міру. Жирні сорти м’яса ви можете сміливо замінити курячим філе або рибою. Крім низького вмісту калорій, птиця та риба є прекрасним джерелом повноцінного білка, якого так потребує наш організм.

Фрукти краще вранціЯк харчуватися в спеку

Як уже згадувалося, у спеку краще з’їдати сирі овочі і фрукти. Однак останні краще вживати в першій половині дня і окремо від решти їжі. І взагалі візьміть за правило з’їдати фрукти окремо, в незалежності від погодних умов. З’їдені фрукти після їжі або на ніч провокують процеси бродіння в організмі.

Через велику кількість фруктів і овочів в жарку пору багато хто любить нагородити себе фрешами з льодом. Тут головне не переборщити. Дієтолог Київського міського центру здоров’я та медичної клініки «Столиця» Наталія Самойленко розповідає, що надмірне захоплення фрешами (і пакетованими фруктовими соками) може привести до зайвої ваги, так як в соках високий рівень цукру. – До того ж, вживання великої кількості фрешів може стати причиною алергії.

Обережно, інфекції!

Під час спеки дивіться, що називається, в обидва. Висока температура і вологість – це рай для бактерій і грибків. Особливо стежте за м’ясними та молочними виробами. Перед вживанням ковбаси чи сиру перевірте їх на запах. Якщо відчуєте найменший неприємний запах , то негайно позбудьтеся від такого продукту.

На фруктах найчастіше утворюється цвіль. При ураженні цвіллю утилізації підлягає весь продукт. Якщо ви думаєте, що уражено тільки те місце, де помітна цвіль, то помиляєтеся. Тому не варто вирізати ножем запліснявілі частини фруктів, а іншу частину з’їдати, оскільки цвіллю вражений весь плід.

Будьте здорові!