Така невинна річ як зубна щітка здатна виявитися джерелом серйозної потенційної загрози здоров’ю людини. Перевірка стану довільно вибраних щіток показала , що ці предмети особистої гігієни можуть кишіти бактеріями , причому і такими , які мешкають у важкодоступних місцях унітазу або у відходах життєдіяльності.
 
Так вченими було виявлено , що одна « використана » зубна щітка може стати притулком для майже сотні мільйонів бактерій , серед яких експерти виявили і кишкові палички , що викликають розлади травлення , а також стафілококи – збудники багатьох інфекційних захворювань , включаючи важкі інфекції шкіри.
 
При цьому стоматологи запевняють , що левова частка бактерій, що мешкають на щітці , перекочували на неї з рота людини. У ротовій порожнині основне джерело бактерій – зубний наліт. Коли ми чистимо зуби , ці бактерії осідають на зубній щітці .
 
Таким чином , заразитися через використання зубної щітки цілком реально. Правда , медики втішають : здоровим людям чистка не страшна. Але якщо імунітет ослаблений , то від старої щітки краще позбутися , а користуватися новою потрібно , ретельно дотримуючись заходів безпеки .
 
Зокрема , зубна щітка належна знаходитися якомога далі від унітазу , адже при кожному змиві з туалету в повітря спрямовується цілий потік бактерій , які осідають на предметах , розташованих по сусідству.
 
Крім того , зубну щітку потрібно ретельно промивати кожен раз після використання , а зберігати – в сухому місці (вологе середовище сприяє розмноженню бактерій) . Деякі з гігієнічних цілей накривають щітку ковпачком , поміщають її в футляр. Це помилка . Замкнутий простір , навпаки , створює додаткові умови для розмноження бактерій. А от тримати свою зубну щітку подалі від чужих щіток дійсно потрібно , так як , стикаючись один з одним , щітки обмінюються бактеріями.
 
Міняти щітку слід регулярно , адже це один із заходів по захисту від бактерій. Співробітники Американської стоматологічної асоціації радять робити це раз на три-чотири місяці. Однак необхідно враховувати й те , наскільки зношена щетина (якщо сильно , то з заміною краще не зволікати ) . Якщо ви часто застуджуєтеся , у вас неміцний імунітет , міняти зубну щітку також краще частіше. І не забувайте про зубний наліт – для боротьби з ним існують не тільки щітки.

Читайте також:  Мандарини можуть бути шкідливими через високий вміст фруктози

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАВДА ПРО ЗУБНУ ПАСТУ