ГоловнаНовини Здоров'яЗубні щітки кишать шкідливими бактеріями

Зубні щітки кишать шкідливими бактеріями

Така невинна річ як зубна щітка здатна виявитися джерелом серйозної потенційної загрози здоров’ю людини. Перевірка стану довільно вибраних щіток показала , що ці предмети особистої гігієни можуть кишіти бактеріями , причому і такими , які мешкають у важкодоступних місцях унітазу або у відходах життєдіяльності.
 
зубна щіткаТак вченими було виявлено , що одна « використана » зубна щітка може стати притулком для майже сотні мільйонів бактерій , серед яких експерти виявили і кишкові палички , що викликають розлади травлення , а також стафілококи – збудники багатьох інфекційних захворювань , включаючи важкі інфекції шкіри.
 
При цьому стоматологи запевняють , що левова частка бактерій, що мешкають на щітці , перекочували на неї з рота людини. У ротовій порожнині основне джерело бактерій – зубний наліт. Коли ми чистимо зуби , ці бактерії осідають на зубній щітці .
 
Таким чином , заразитися через використання зубної щітки цілком реально. Правда , медики втішають : здоровим людям чистка не страшна. Але якщо імунітет ослаблений , то від старої щітки краще позбутися , а користуватися новою потрібно , ретельно дотримуючись заходів безпеки .
 
Зокрема , зубна щітка належна знаходитися якомога далі від унітазу , адже при кожному змиві з туалету в повітря спрямовується цілий потік бактерій , які осідають на предметах , розташованих по сусідству.
 
Крім того , зубну щітку потрібно ретельно промивати кожен раз після використання , а зберігати – в сухому місці (вологе середовище сприяє розмноженню бактерій) . Деякі з гігієнічних цілей накривають щітку ковпачком , поміщають її в футляр. Це помилка . Замкнутий простір , навпаки , створює додаткові умови для розмноження бактерій. А от тримати свою зубну щітку подалі від чужих щіток дійсно потрібно , так як , стикаючись один з одним , щітки обмінюються бактеріями.
 
Міняти щітку слід регулярно , адже це один із заходів по захисту від бактерій. Співробітники Американської стоматологічної асоціації радять робити це раз на три-чотири місяці. Однак необхідно враховувати й те , наскільки зношена щетина (якщо сильно , то з заміною краще не зволікати ) . Якщо ви часто застуджуєтеся , у вас неміцний імунітет , міняти зубну щітку також краще частіше. І не забувайте про зубний наліт – для боротьби з ним існують не тільки щітки.

Читайте також:  Названі фактори, що посилюють наслідки дефіциту йоду

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАВДА ПРО ЗУБНУ ПАСТУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News