Після покупки в магазині яйця мити категорично не можна, тоді як перед використанням для готування їжі – необхідно, розповіли лікарі.

Експерти повідомили, що хоча на підприємствах намагаються стежити за здоров’ям птахів і персоналу, на курячих яйцях, що надходять у продаж, можуть бути сальмонели. Бактерії можуть потрапити на яйця зі слідами курячого посліду або через брудні руки співробітників харчових виробництв. При недотриманні гігієни сальмонели можуть проникнути і в організм, спровокувавши сальмонельоз – інфекцію, що становить загрозу життю людини.

Лікарка Наталія Івакіна пояснила, що на початковій стадії сальмонельоз нагадує звичайну кишкову інфекцію, хоча згодом можуть виникати важка інтоксикація і зневоднення.

«На першому етапі люди відчувають розбитість, головний біль, болі в животі, ломоту, слабкість, відсутність апетиту. Потім зазвичай розвивається блювота, болі в животі, і останнім із симптомів з’являється рідкий стілець”, – розповіла лікарка про те, як проявляє себе небезпечна інфекція.

Інша експертка, ендокринологиня Наталія Сорокіна, помітила, що сальмонела досить термічно стійка, і тому яйця потрібно готувати довго. Найбезпечнішим способом приготування яєць є обсмажування яєць з двох сторін або варіння круто.

Що стосується миття яєць, для профілактики сальмонельозу треба обов’язково ополіскувати яйця водою безпосередньо перед їх приготуванням, підкреслюють лікарі.

Ні в якому разі не можна мити яйця відразу після покупки в магазині і зберігати їх в митому вигляді в холодильнику. Це порушує цілісність шкаралупи, і ті сальмонели, що залишилися, можуть проникнути всередину яйця.

В цілому, вважають медики, яйця повинні бути присутніми в раціоні регулярно як один з найбільш корисних продуктів.

Джерело: МедікФорум