Корисні властивості чорносливу відомі з часів Стародавнього Єгипту, де навчилися правильно висушувати сливи. Цей сухофрукт містить багато вітамінів, славиться своїми антиоксидантними властивостями, зміцнює стінки судин і нормалізує травлення.

Лікарі з Медичного центру у справах ветеранів і Каліфорнійського університету в Сан-Франциско виявили несподіване застосування цих ласощів для лікування хворих після важких травм. Як повідомляє News-Medical, чорнослив може допомагати відновлювати кістки після травми хребта.

Вчені поставили ряд дослідів на мишах. Виявилося, що чорносливова дієта допомагає тваринам запобігти втраті кісткової маси після травми хребта і швидко відновити її. «У різних унікальних сценаріях досліджень сушена слива незмінно асоціювалася з сприятливою реакцією кісток. Жоден інший продукт не має такого позитивного ефекту», – розповів почесний професор Каліфорнійського університету Бернард Халлоран.

Читайте також:  Нафтопереробні заводи викликають у людей інсульти

Залишається неясним, які біологічно активні сполуки в сушеній сливі відповідальні за благотворний вплив на кістки. Однак дослідники припускають, що вміст поліфенолів в чорносливі може мати значення. Нефенольні сполуки чорносливу, такі як вітамін К і марганець, також можуть бути залучені в цей процес. Вважається, що обидві речовини допомагають підтримувати здоров’я кісток.

Вченим ще належить детально вивчити механізм впливу сливи на здоров’я кісток. Однак каліфорнійські медики вже зараз впевнені, що додавання чорносливу в раціон допоможе людям поліпшити стан їх кісток. “Реакція кісток на чорнослив чудова, особливо тому, що сушені сливи є важливим елементом здорового харчування, і вони легко доступні, економічні та безпечні”, – зазначив професор Халлоран.

Читайте також:  5 фруктових соків, які змушують нирки працювати та знижують тиск