Порушення сну б’ють по роботі всього організму , і вони можуть стати причиною самих різних проблем зі здоров’ям від хвороб серця до прискореного старіння. Ці 10 простих порад допоможуть налагодити сон і додати трохи енергії у своє повсякденне життя .

1 . Не їсти перед сном

Пізні перекушування не дають організму ” охолонути ” під час сну – він змушений займатися переварюванням їжі. Виростає і рівень інсуліну , через що в кров викидається менше ” заряджаючих клітин ” мелатоніну , а також гормону росту. Не приймайте їжу менше ніж за 3 години до відходу до сну.
 
2 . Не спать в кімнаті , де багато світла

Навіть невелика кількість світла порушує вироблення мелатоніну і гормону росту , так що здорового сну вже не добитися. Рівень гормону стресу кортизолу залишається високим. Не забувайте про негативний вплив електромагнітних полів з ​​різного роду електричних девайсів і цифрових будильників , що встановлені в спальні. Тримайте ці прилади не менше ніж у двох метрах від себе і спіть в темній кімнаті.
 
3 . Не вживати занадто великої кількості рідини

Не пийте за дві години до відходу до сну , щоб скоротити кількість походів в туалет по ночах. Чим частіше ви прокидаєтеся , тим більше розбитими вранці буваєте , і тим складніше домогтися здорового сну.
 
4 . Не займатися спортом

Уникайте кардіонагрузок за 3 години до відходу до сну , адже вони підвищують температуру тіла і не дають виділятися мелатоніну , а також просто заважають заснути , збільшуючи викид норадреналіну , дофаміну і кортизолу.
 
5 . Не користуватися комп’ютером перед сном , не дивитися телевізор

Намагайтеся відключити всі сучасні гаджети за годину-півтори до відходу до сну , переключившись на старе добре читання . Це значно поліпшить якість сну.
 
6 . Не нагрівати спальню

Чим прохолодніше в спальні , тим краще. Спека перешкоджає процесу охолодження тіла під час сну. Ідеально , якщо температура повітря в спальні +18 С.
 
7 . Не спати в тісному одязі

Спіть взагалі без одягу , або в просторих піжамах , уникайте важких ковдр. Тісний одяг і масивні ковдри підвищують температуру тіла.
 
8 . Не закривати штори

Спати в темній кімнаті , в якій не прибуває освітлення вранці , експерти не рекомендують. Рівень мелатоніну на світанку повинен впасти до мінімуму , але в темряві організм не отримає сигналу про зниження вироблення мелатоніну. Весь день ви будете почувати сонливість і втому.
 
9 . Не спати мало

7 з половиною годин – це ідеальний час для сну. Правда , якщо ви прокидаєтеся вранці без будильника свіжими після 6-7 годин , то тримайтеся цього графіка .
 
10 . Не лягати занадто пізно

Потрібно боротися зі звичкою лягати пізно . У ” сов” часто виникає гормональний дисбаланс через підвищений рівень кортизолу , знижених показників лептину та гормону росту. Вони також більше їдять . Ідеальний час для відходу до сну – між 22 і 23 годинами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 14 ПРАВИЛ ДЛЯ ЗДОРОВОГО СНУ