Як з’ясувалося, не обов’язково відмовлятися від шкідливих продуктів. Набагато важливіше поєднання продуктів один з одним.

Французькі вчені з Університету Бордо припустили, що деякі продукти харчування підвищують ризик розвитку старечого недоумства не самі по собі, а в певному поєднанні один з одним. Щоб перевірити цю гіпотезу, вчені провели дослідження.

Протягом 12 років вони спостерігали за 1522 добровольцями. За кожним з них велося спостереження. Далі фахівці уважно порівнювали підходи до харчування і їх зв’язок з виникненням деменції. З’ясувалося, що зв’язок деяких шкідливих продуктів з деменцією не так очевидний, як це стверджувалося в інших дослідженнях. Наприклад, люди, у яких не розвивалася деменція їли приблизно стільки ж ковбасних виробів, скільки і ті у яких вона розвинулася.

Читайте також:  Як телефонні дзвінки позначаються на роботі серця

Приблизно така ж картина спостерігалася і з іншими шкідливими продуктами. Однак була і суттєва відмінність. Люди, у яких не спостерігалося старечого недоумства, вважали за краще їсти ту ж ковбасу з сирими овочами – огірками, помідором, цибулею та іншими. У той час як інші їли її зі смаженою картоплею, хлібом з майонезом і так далі.

Аналогічна ситуація спостерігалася і з алкоголем. Учасники дослідження без деменції, частіше воліли хороший алкоголь, який вживали з фруктами свіжими овочами, в той час як група з деменцією, яка виникла воліла в якості закуски жирне м’ясо, смажені сосиски і напівфабрикати.

Читайте також:  Лікар пояснила чому болі в похилому віці ненормальні