Немає єдиного рецепту для всіх, хто хоче позбутися від зайвих кіло. Але є принципи, які не можна ігнорувати, інакше результати будь-якої дієти розчарують.

І скільки ж?

Це залежить від багатьох факторів: віку, початкової ваги, кількості споживаних калорій, дефіциту калорій, спортивної активності. Відомо, що один кілограм жиру «важить» трохи менше 8000 калорій — від цього можна відштовхуватися в підрахунках.

Очевидно, що при схудненні не потрібно кидатися в крайнощі і споживати всього 500-600 ккал в день: можна нашкодити здоров’ю. Розумне зниження ваги – 2-4 кілограми на місяць, але у людей з великим перевищенням може вийти і 10 — за рахунок зайвої води.

Дієтологи не рекомендують опускати калорійність раціону нижче 1200 ккал в день, інакше буде виникати постійна втома. Перевірити це досить легко: якщо немає сил навіть на зарядку — значить, ви захопилися відмовою від їжі.

Як почати процес?

Перш за все порахуйте, скільки калорій в день Ви отримуєте. Виходить, що для схуднення на кілограм за два тижні потрібно створити дефіцит в 500 ккал в день (виходить зайву воду не враховуємо, тільки жир, який повинен піти безповоротно).

Скоротити кількість їжі спочатку нескладно. Приберіть літр газованої води – і ось уже 400-500 калорій втрачені.

Обов’язково записуйте, чого і скільки ви їсте, хоча б перший час. Зараз модно говорити, мовляв, перейди на кетодієту і нічого не запам’ятовуй, але не всім підходить цей спосіб. Якщо ви не готові різко змінювати харчові звички, почніть з їх вивчення.

Замініть фастфуд правильною їжею. Дослідження показали, що любителі швидкого перекусу запасають більше жирових відкладень, ніж ті, хто правильно харчувався і отримав стільки ж калорій.

Приберіть з раціону солодкі напої. Кладіть менше цукру в чай і каву (а краще обійдіться без нього), перестаньте купувати колу або хоча б перейдіть на дієтичну.

Частіше готуйте вдома. Ті, хто вечеряє вдома, споживають в середньому на 140 калорій менше, ніж любителі кафе і ресторанів.

Більше спіть. Нестача сну призводить до уповільнення метаболізму і зростання тяги до солодкого.

Займайтеся спортом вранці. Тоді організм зможе спалити майже на 300 калорій більше протягом дня.