Зарубіжні вчені провели дослідження із залученням мавп, що дало можливість зробити висновки за аналогією з людиною, чому деякі люди більш схильні до тривоги і депресії. Як з’ясувалося, всьому виною підвищений рівень транспортерів серотоніну.

Вчені тривалий час задавалися питанням, чому та ж подія або сукупність життєвих обставин приводить одну людину у відчай, залишивши іншого без змін. З цього приводу були представлені кілька версій, на цей раз фахівці розгадали загадку, грунтуючись на хімії мозку.

В експерименті фахівці зосередилися на областях головного органу центральної нервової системи, залучених в емоційну обробку, таких як мигдалеподібне тіло і префронтальна кора. Як з’ясувалося, у піддослідних тварин з більшою тривожністю були високі рівні транспортерів серотоніну.

Дослідницька група вводила селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІОЗС), поширене ліки від занепокоєння, безпосередньо в мигдалеподібне тіло мавп, що знаходяться в стані стресу. Це забезпечило негайне полегшення симптомів – ефект, який зазвичай проявляється через кілька тижнів, якщо препарат приймається перорально. Подробиці наукової роботи представлені в тематичному журналі JNeurosci.