Коли в раціоні харчування не вистачає певних компонентів, імбир фактично стає марним продуктом, а людям з проблемами шлунково-кишкового тракту він і зовсім може бути протипоказаний. Це пояснила лікарка-дієтологиня Ольга Деккер.

Імбир широко відомий своїми корисними і оздоровчими властивостями: пряний корінь ефективно стимулює обмін речовин і бореться з простудними захворюваннями. Але виданню “Аргументи і факти” лікарка пояснила, що при нестачі в харчуванні білка спроби зміцнити здоров’я за допомогою імбиру стають марними.

“Корінь імбиру навряд чи чимось допоможе, якщо в організмі, наприклад, не вистачає білка. Останній доставляє всі необхідні речовини, при його нестачі споживання будь-яких корисних продуктів стає просто безглуздим”, – пояснила Ольга Деккер.

Читайте також:  Названо популярні продукти, які захищають від раку

Також лікар попередила, що деяким людям вживати імбир протипоказано. Це, зокрема, відноситься до пацієнтів із загостренням захворювань шлунково-кишкового тракту-перш за все, з виразкою, гастритом. За словами експерта, пряний продукт при таких станах може додатково посилити проблеми слизової шлунка та інших відділів шлунково-кишкового тракту.

Те ж саме відбувається при чутливому, примхливому шлунку. Ефірні олії імбиру можуть спонукати його виробляти більше кислоти, викликаючи біль, печію.

Здоровим людям, в свою чергу, не потрібно зловживати цим продуктом.