ГоловнаНовини Здоров'яНеврологи розповіли, як не допустити зниження інтелекту після 40

Неврологи розповіли, як не допустити зниження інтелекту після 40

Лікарі стверджують, що саме після 40 років люди починають вперше помічати зниження інтелектуальних функцій, особливо пам’яті – раптово забуваються імена, “вилітають з голови” слова і т.д. Однак цей процес можна загальмувати. Як саме, розповідають неврологи.

Як стати розумнішими і поліпшити пам'ять

Нові враження та соціальні зв’язки

“Чим більше змін в житті людини, чим активніша її діяльність – фізична, інтелектуальна, творча, тим менше шансів для розвитку атрофічних, дегенеративних процесів в мозку. Навіть незважаючи на те, що поява багатьох з них обумовлена генетикою. Важливі будь-які тренування для мозку – розгадуйте кросворди (їх позитивний вплив на мозок вже доведений), ходіть в театр, намагайтеся рахувати в розумі, а не в телефоні, навчіться грати в шахи — дуже розвиває, займайтеся творчістю”, – розповідає Володимир Дутов, головний лікар районного психоневрологічного диспансеру №1 в інтерв’ю “Доктор Пітер”.

Читайте також:  Учені визначили найефективніші маски проти COVID-19: затримують 90% крапель

Також лікар радить більше подорожувати, давати собі “емоційне навантаження”. Особливо корисний активний відпочинок. Якщо ви завжди мріяли освоїти новий вид спорту, або відправиться в екзотичну країну, після 40 це зробити саме час.

Крім того, важливо зберігати і підтримувати соціальні зв’язки, більше спілкуватися, довше працювати. Почуття власної “корисності” – це те, що змушує наш мозок працювати в повну силу.

Фізичні навантаження

“Здоров’я мозку багато в чому залежить від здоров’я всього тіла. Тому фізичні навантаження важливі не тільки для м’язів рук і ніг, але і для активізації роботи мозку. В середньому у людини має бути мінімум 150 хвилин аеробного навантаження на тиждень, не менше 80 хвилин на тиждень силових вправ, а також двічі на тиждень по 20 хвилин вправ для підтримки гнучкості”, – говорить Михайло Дідур, директор НДІ мозку людини ім. Бехтерев, головний позаштатний фахівець Петербурга зі спортивної медицини.

Читайте також:  7 популярних порад по схудненню, які не працюють

Крім того, лікар рекомендує приділяти час так званій психогігієні – вміти розслаблятися і знімати стрес. Підійде медитація, аутотренінг.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News