Тремтіння рук в деяких випадках може говорити про серйозні захворювання, про це розповіла лікар-невролог Олена Гайворонська.

Фізіологічний тремор. За словами лікаря, при хвилюванні, втомі або переохолодженні тремтіння рук є нормою. Також воно виникає при тривалому утриманні витягнутих рук на вазі, і в такому випадку тремор теж не можна вважати феноменом.

Тривожні розлади. Іноді фізіологічні симптоми виявляються не пов’язаними з якимись порушеннями в організмі, і при проведенні обстежень у людини не виявляються відхилення. Такі явища як розлад сну, перебої в роботі серця, нестача повітря, порушення роботи кишечника, нудота, запаморочення, оніміння, поколювання і тремтіння в кінцівках можуть бути сигналами психічних розладів, пов’язаних з тривожністю і панікою.

Порушення функції щитовидної залози. Тремтіння в руках може спостерігатися при тиреотоксикозі, а, крім тремору, при даному порушенні ще нерідко виникають слабкість, тривожність, серцебиття, задишка, порушення сну.

Есенціальний тремор. Тремтіння виникає при триманні руки в певному положенні або при виконанні певного руху, часто може мати спадковий характер. Тремор при цьому може бути вельми амплітудним, навіть заважати повсякденному житті, – однак він вважається умовно доброякісним. Немає даних про те, що есенціальний тремор може зменшувати тривалість життя або погіршувати когнітивну діяльність, пояснила лікар.

Хвороба Паркінсона. При даному захворюванні тремтіння посилюється в стані спокої. Крім тремтіння спостерігаються також уповільненість рухів, бідність міміки, човгаюча хода, часті падіння.

Інші причини. Деякі порушення в звичній роботі організму теж можуть провокувати тремор в руках. Серед таких порушень медик виділила:

  • коливання рівня глюкози та інсуліну,
  • алкогольну абстиненцію,
  • отруєння важкими металами,
  • ураження мозочка,
  • нейродегенеративні захворювання,
  • вживання деяких ліків.

Джерело: МедікФорум