Навіть один день офісної роботи вже впливає на організм негативно. Необхідність годинами сидіти на одному місці використовуючи тільки мозок, створює хімічний дисбаланс, але є способи виправити ситуацію.

Мільйони людей займаються офісною роботою, з-за якої вони проводять по 8 годин на день у сидячому положенні, коли рухаються тільки їх руки. При цьому технічно кілька годин на пляжі і кілька годин в офісі за рівнем фізичної активності здаються приблизно однаковими. Але в першому випадку ми відчуваємо себе такими, що відпочили, а в другому виснаженими. Психолог Університету Джорджа Вашингтона доктор Деніел Ліберман вважає, що ментальна втома є нітрохи не менш важкою, ніж фізична. Утім, існують способи захистити себе від неї.

«Ментальна або інтелектуальна втома – це не вигадка, – говорить доктор Ліберман. – Спробуйте швидко вимовити всі букви алфавіту, потім також швидко дорахувати до 10, потім у зворотному напрямку і зробити це кілька разів. Досить швидко ви відчуєте втому. Численні дослідження показують, що мозок людини не здатний до багатозадачності, і якщо ми намагаємося виконувати кілька справ одночасно, то дуже швидко втомлюємося. Однак під час офісної роботи нам часто доводиться вирішувати кілька завдань на зразок відповіді на листи по електронній пошті, заповнення звітів і ділових дзвінків.

Саме тому так необхідно робити регулярні паузи, відриваючись від комп’ютера і створюючи той самий баланс в мозку, який принесе значне полегшення. Заведіть собі рослини, які будуть очищати повітря, періодично підходіть до вікна й дивиться на природу. Користуйтеся можливостями для соціалізації або спілкування зі своїми колегами, так як в цей момент мозок виділяє окситоцин, який впливає дуже позитивно. А от спілкування через соціальні мережі виробляє протилежний ефект».