Амбулаторне лікування наркоманії підходить для тих залежних від психоактивних речовин людей, які прийняли тверде рішення відмовитися від небезпечної для здоров’я звички і можуть самостійно або з допомогою своїх рідних контролювати повноту виконання всіх призначень лікаря.

Амбулаторна терапія може бути використана на початковому етапі розвитку наркоманії, коли залежний хворий ще в змозі адекватно реагувати на події, або на завершальному етапі лікування залежності, після закінчення курсу реабілітації в стаціонарі, для закріплення отриманих позитивних результатів.

Види амбулаторного лікування

Види амбулаторної наркологічної допомоги нічим не відрізняються від тих способів допомоги наркоманам, які пропонуються в стаціонарі. Єдиною відмінністю є самоконтроль за ходом терапії. Це найважче в організації амбулаторної терапії.

Амбулаторне лікування призначається після поглибленої діагностики стану здоров’я пацієнта та визначення можливості надання наркологічної допомоги на дому з періодичним відвідуванням лікаря в клініці.

Амбулаторне лікування складається з:

  1. Детоксикації. За допомогою спеціальних лікарських препаратів організм хворого очищається від залишків наркотиків, токсинів і шлаків, що утворюються при їх розпаді.
  2. Зняття «ломки». Цей процес допоможе усунути хворобливі процеси, що відбуваються в організмі пацієнта і викликані відмовою від вживання психостимуляторів.
  3. Загальнозміцнюючих заходів. Організм людини, що вживає наркотики, дуже ослаблений. Тому важливо, після відновлення нормальної фізіології, почати загальнозміцнюючі процеси, які будуть покращувати роботу внутрішніх органів, відновлять сон, приведуть психіку в рівновагу.
  4. Роботи з психологом. Важливо, щоб процес медикаментозного лікування наркоманії завжди супроводжувався змінами в психіці і свідомості залежної людини. Тільки досвідчений психолог допоможе хворому впоратися з труднощами повної відмови від вживання наркотиків, що виникають при цьому соціальними і побутовими проблемами.

Під час амбулаторного лікування важливо не відмовлятися від допомоги лікарів при перших ознаках одужання. Наркоманія дуже підступна хвороба, яка може повернутися рецидивом. Тому, навіть повернувшись до здорового способу життя необхідно періодично відвідувати нарколога, пройти курс ресоціалізації та соціальної адаптації, стежити за своєю поведінкою, виключити всі негативні контакти.

Якщо Ви шукаєте наркологічну клініку або реабілітаційний центр, які займаються організацією амбулаторного лікування наркоманії в Одесі, радимо Вам скористатись послугами медичного центру «Данко». Деталі на сайті – https://danko.od.ua/ Зателефонуйте на телефон гарячої лінії (048) 716-24-60; (048) 796-99-50; (097) 027-50-58 і фахівці центру детально відповідять на всі ваші питання.

*На правах реклами