Нічне хропіння не тільки заважає сну родичів, але і негативно позначається на здоров’ї людини. Лікар-сомнолог Мілена Чернишова розповіла, яким чином можна раз і назавжди позбутися від нічного хропіння. Вона зазначила, що рекомендує своїм пацієнтам наповнювати подушки лікарськими травами.

Лікарка повідомила, що впоратися з цією проблемою можливо за допомогою комплексної терапії з використанням різних рослин. Багато трави допомагають спати спокійніше і міцніше, вони роблять благотворний вплив на організм. Корисними властивостями володіють, наприклад, корінь валеріани, Верес, меліса, шавлія, чебрець і м’ята.

“Правда, треба пам’ятати, що в рідкісних випадках можлива алергічна реакція на ці рослини. Якщо спостерігається свербіж в області обличчя і шиї або хочеться чхати, значить, вам підходять не всі трав’яні подушки”, – додала фахівчиня.

Крім того, медикиня зазначила, що й інші наповнювачі для подушок можуть позитивно впливати на здоров’я. Наприклад, у гречки є ортопедичний ефект, пустирник має сильну заспокійливу дію, а материнка – навпаки, тонізуючим. Відмінно розслаблюють також шишки хмелю.

Лікарі попереджають, що сильне хропіння може бути симптомом серйозного захворювання. Апное уві сні – це стан, при якому верхні дихальні шляхи періодично перекриваються, в результаті чого дихання постійно переривається. Падає концентрація кисню в крові, і людина відчуває себе дуже розбитим після пробудження.