За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, високий рівень холестерину є однією з десяти головних причин смертності в усьому світі і, за оцінками, щорічно призводить до смерті близько 2,6 млн осіб.

Підвищений рівень холестерину може призвести до ішемічної хвороби серця та інших захворювань серця і кровоносних судин. Але, як правило, він не виявляє зовні видимих симптомів. Єдиний спосіб дізнатися, що у людини не все в порядку, – здати тест на холестерин. Нове дослідження, опубліковане до Всесвітнього дня серця, показало, що 37% респондентів не знають про те, що у них високий холестерин.

Дослідження, проведене на замовлення експертів з холестерину Benecol, підкреслює серйозне нерозуміння населення важливості цього питання, причому, кожен п’ятий дорослий (20%) вважає, що регулярні фізичні вправи допоможуть запобігти підвищений холестерин. Особливо необізнаними виявилися жителі міст.

Як стверджують лікарі, однією з ключових причин високого рівня холестерину є дотримання дієти з високим вмістом насичених жирів: жирні молочні продукти, жирне і перероблене м’ясом (наприклад, ковбаси). 25% респондентів не знає, що їх улюблене вершкове масло може привести до різкого підвищення рівня холестерину в крові.

А 62% опитаних сказали, що вони взагалі не думають про холестерин. Тестування також підкреслює, що люди у віці до 30 років найменше хвилюються про холестерин з усіх обстежених вікових груп, а звичайна застуда викликає у них більше занепокоєння.

“Велика кількість молодих людей також має високий рівень холестерину – приблизно кожен шостий у віці від 16 до 24 років. Тому дуже важливо, щоб люди почали думати про те, як управляти своїм холестерином раніше, щоб уникнути ризику для свого довгострокового здоров’я», – наводить Express слова британського дієтолога Хелен Бонд.

Зростання популярності “ультраоброблених” продуктів і продуктів на винос, повних цукру, насичених жирів, солі і бідних поживними речовинами, означає, що набагато більше людей, ніж будь-коли раніше, в сучасному світі живе з нездоровим рівнем холестерину.

Відповідаючи на питання, що можна зробити, щоб зберегти контроль над своїм холестерином, доктор порадила змінити звички харчування. “Люди повинні знати, що за допомогою всього лише декількох простих перемикань на ваші повсякденні звички в їжі і способі життя, ви можете перемістити рівень холестерину в правильному напрямку», – підкреслила фахівчиня.

Так, доктор Бонд порекомендувала замінити насичені жири в раціоні такі, як вершкове масло, незбиране молоко і жирне м’ясо, більш здоровими, ненасиченими жирами – рослинними маслами, в тому числі оливковою, знежиреним молоком або жирної риби. «Ви також можете збільшити споживання клітковини, переконавшись, що ви їсте п’ять разів на день, вибирайте цільнозернові і вівсяні продукти, коли це можливо, і спробуйте перекусити горіхами і насінням”, – сказала лікарка.