Лікар гастроентеролог і дієтологиня Ірина Бережна розповіла, яку олію небезпечно використовувати для смаження, оскільки в ній починають виділятися речовини, котрі руйнують здоров’я. Таким, за її словами, є вершкове масло.

Бережна розповіла, яке масло небезпечно використовувати для смаження, в інтерв’ю радіо Sputnik. Спеціаліст помітила, що не потрібно застосовувати для цього вершкове масло. Піддаючись настільки значній термічній обробці, воно змінює склад і може впливати на ризик захворіти на рак.

“Нагрівання його до температури понад 70 градусів викликає появу вільних радикалів. При тривалому вживанні такої їжі зростає ризик онкологічних захворювань”, – попередила лікар.

Читайте також:  Названа найкорисніша крупа

У свіжому вигляді, додала фахівчиня, вершкове масло (в розумних кількостях) абсолютно безпечне, не шкодить холестериновому обміну.
Для смаження медик рекомендує використовувати оливкову олію – в ній, незважаючи на високу температуру готування, не формуються вільні радикали.

Коментуючи смаження на салі, лікарка помітила, що при тривалому використанні і високих температурах в ньому також можлива поява небезпечних для здоров’я сполук.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News