Лікарка, що працює в госпіталі Сан Карло Борромео в Мілані (Італія), описала останні моменти життя пацієнтів, заражених коронавірусом.

За словами Франчески Кортелларо, тяжкохворі просять дати їм можливість перед смертю поговорити з коханими. Зазвичай лікар з’єднує вмираючих з близькими через відеозв’язок.

– Знаєте, що найдраматичніше в цьому всьому? Це спостерігати, як пацієнти вмирають на самоті, слухати, як вони благають, щоб їм дали можливість попрощатися з їхніми дітьми та онуками, — розповіла Франческа Кортелларо.

Нещодавно літня пацієнтка, зрозумівши, що їй залишилося недовго, попросила її зателефонувати внучці.

– Я витягла телефон і подзвонила їй по відеозв’язку. Вони попрощалися. Незабаром після цього вона пішла. У мене вже є довгий список відеодзвінків. Я називаю це списком прощання, – сказала медик.

Заражені знаходяться в ясному розумі і усвідомлено зустрічають смерть, зазначила вона.

– Таке відчуття, що вони тонули, і ось вони самі усвідомили, що потонуть, — пояснила лікар.

Італія стала найбільшим в Європі осередком поширення коронавірусу. Через пандемію влада закрила Ломбардію і ще 14 провінцій, у тому числі Венецію. У країні зафіксовано понад 800 смертей і понад 12 460 заражених, в основному, це літні люди.

Морги не справляються з кількістю померлих, через що в Бергамо для цих цілей почали використовувати місцеву церкву.

Лікар з міської лікарні імені Папи Джованні XXIII Роберто Косентіні порівняв Ломбардію з “епіцентром нескінченного землетрусу”. За його словами, пацієнти надходять у важкому стані, і лікарня вже не справляється з цим потоком.

За останніми даними, число заражених коронавірусом у всьому світі перевищило позначку в 141 тисячу чоловік. Більше 70,6 тисяч одужали, 5,6 — померли.

Джерело: 7mednews