Дотримання режиму сну-один з ключів до здоров’я і довголіття. Циркадний ритм, також відомий як “внутрішній годинник”, відповідає за якість і кількість сну. Його легко порушити одним простим дією.

Відкладений сигнал

Сомнолог Дейдра Максвіні розповіла The Hard Shoulder про функцію в телефоні, про яку варто забути, щоб циркадні ритми прийшли в норму. Вона радить вставати кожен день в один і той же час, незалежно від часу відходу до сну. Коли телефон намагається розбудити людину, сигнал можна відкласти на дев’ять хвилин. Експерт назвала функцію “відкласти будильник” – “найгіршим винаходом на світі”.

Фаза швидкого сну

Щоб встати відпочив, потрібно прокинутися в стадії швидкого сну. Вона характеризується наступними ознаками:

  • підвищена активність головного мозку;
  • швидкі рухи очних яблук;
  • розслаблений стан більших груп м’язів.
Читайте також:  8 годин сидячи щодня збільшують ризик інсульту

Натиснувши на кнопку повтору на будильнику, організм не повертається в цикл швидкого сну. Це означає, що за ці дев’ять хвилин людина не отримає порцію здорового сну.

Правильно прокидатися

Коли людина відкриває очі і бачить сонячне світло, мозок сам розуміє, що пора вставати, говорить Максвіні. Вона зазначила, що, якщо вискочити з ліжка при звуці будильника здається неможливим, пора переглянути свої звички. Коли людина не може встати з ліжка після першого дзвінка, це може говорити про розлад сну. Необхідно спати близько семи-восьми годин, але якщо навіть після цього не виходить не включати функцію відкладеного будильника, варто звернутися до лікаря, вважає лікар Рина Мехра.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News