Дослідники розробили дивовижний антидот, який дозволить врятувати людей від смерті, викликаної передозуванням парацетамолу. Це також вбереже їх печінку від незворотних ушкоджень.

Вченим вдалося створити антидот, який захищає печінку від незворотних ушкоджень, пов’язаних з передозуванням парацетамолом. В даний час пацієнтам необхідний прийом екстрених ліків, які повинні надійти в організм протягом 8 годин після передозування. Після закінчення цього часу в печінці починають накопичуватися небезпечні хімічні речовини, і їм вже не можна протидіяти, через що пошкодження печінки стають перманентними. Анальгетик парацетамол – один з найбільш широко використовуваних безрецептурних засобів для боротьби з болем і жаром.

Читайте також:  Чи потрібно приймати ліки від гіпертонії, якщо тиск від 130 до 139 мм рт.? Відповідають лікарі з США

Багато ліків від застуди та грипу часто містять парацетамол, і експерти стверджують, що іноді люди приймають значно більш високий рівень цього препарату, ніж потрібно. Кожен рік більш 50 000 пацієнтів потребують госпіталізації у зв’язку з передозуванням парацетамолом тільки у Великобританії. У цій країні щорічно фіксуються понад 200 смертей, пов’язаних з надмірною кількістю даного препарату. У розпорядженні лікарів є антидот під назвою N-ацетилцистеїн, який запобігає пошкодженням, спричиненим парацетамолом. Однак його ефект через 8 годин після настання передозування є нікчемним.

Новий лікарський препарат Aladote працює зовсім по-іншому, так як він взаємодіє з клітинами і захищає їх від ланцюжка хімічних подій, які призводять до пошкоджень печінки. Ранні клінічні дослідження показали, що використання цього антидоту буде ефективним протягом 36 годин після передозування. Препарат пройде перші клінічні випробування на 24 пацієнтів в Единбурзі вже в цьому році.

Читайте також:  Успішність дитини залежить від місяця народження

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News