Деякі ліки здатні позбавити вас від однієї болю, але додати нову недугу в скарбничку здоров’я. Це стосується медикаментів, призначених для лікування печії. За словами вчених, вони можуть спровокувати розвиток пневмонії.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Ексетера. Вони вивчили стан здоров’я 150 100 осіб, вік яких перевищував 60 років. Половина з випробовуваних застосовували інгібітори протонного насоса (ІСН).

Як виявилося, такі ліки, призначені для нейтралізації шлункової кислоти і позбавлення від печії, можуть призвести до розвитку пневмонії. За словами вчених, кислоти діє як досить ефективний бар’єр проти інфекції.

«Наше дослідження в черговий раз підтверджує, що препарати для усунення печії не так безпечні, як вважалося раніше, хоча вони все ще є дуже корисним класом ліків для певних груп пацієнтів», – каже професор Девід Мельцер.

Читайте також:  Три корисні чаї для природного захисту організму

Як правило, ліки від печії вважаються безпечними для здоров’я. Але раніше їх прийом не раз пов’язували з деменцією, переломами, депресивними станами і кишковими інфекціями.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News