Лісові гриби, особливо опеньки, як їх називають в народі, приносять безсумнівну користь здоров’ю людини.

По-перше, вони змушують піднятися з дивана і піти або поїхати в ліс, де чисте повітря і багато місця для ходьби, що дуже корисно для людини.

А по-друге, це найкраще джерело білків і вітамінів. І ще одна користь опеньків в тому, що в них мало калорій. Ці гриби підходять як для смаження, так і для консервування на зиму. Їх люблять вживати в їжу люди «підсіли» на різні дієти.

Насправді у опеньків є різні наукові назви. Вони відносяться до сімейств фізалакриєвих, строфарієвих, трихоломових та інших загонів грибів. Як сказав про опеньки міколог із США Томас Волк, це «прокляття сучасної систематики».

Читайте також:  Ранкова вівсянка виявилася максимально корисною після простої хитрості

Опеньки ростуть в основному в сирих лісах. Їх улюблене місце зростання – підгнилі пні.

Фахівці відзначають, що опеньки можна збирати з кінця серпня і по жовтень.

Позитивний вплив опеньків на організм полягає в тому, що вони не потребують довгої термічної обробки. Вони застосовуються як в якості проносного засобу, так і просто тому, що вони смачні.

Позитивними сторонами опеньків є присутність вітаміну B3 (PP). Цей вітамін покращує секрецію жовчного і шлункового соків. Також в опеньках повно вітаміну B2 (рибофлавіну). Присутні в них ще й такі вітаміни, як B6 і B9, а також калій і магній.

Читайте також:  Чи можна лікувати отруєння алкоголем

Незважаючи на всі переваги опеньків, є протипоказання. Їх не можна їсти людям з проблемами в травної системи, з нирковою недостатністю, вагітним жінкам і гіпертонікам.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News