Лікар-дієтолог Олена Соломатина: деяка кількість зайвої ваги може бути корисною для здоров’я.

Медик розповіла в інтерв’ю, що позбавлення кілограми, які не перейшли в ожиріння, можуть у деяких випадках забезпечувати організму підтримку та захист від хвороб.

“Є цифри, які укладаються за формулою індексу маси тіла в норму – від 19 до 25. Далі до 30 буде зайва вага, але це ще не ожиріння”, – пояснила Соломатина.

Дієтолог розповіла, що людям з повнотою, яка не є критичною, властиво рідше застуджуватися та хворіти. Також невеликий надлишок жиру в тілі захищає від замерзання, оскільки має теплоізолюючий ефект (цей ефект корисний і при порушеннях, пов’язаних з підвищеною мерзлякуватістю, наприклад, при поганому кровообігу і патологіях щитовидної залози).

До того ж зайва вага допомагає людям краще переносити інсульт, вони демонструють вищі виживання. Соломатина пояснила, що інсульт вимагає від організму серйозних ресурсів, щоб пережити апоплексію та почати відновлюватися. У багатьох пацієнтів після нього розвивається критичне виснаження, від якого страждає і без того уражений мозок. Наявний в організмі жир певною мірою захищає від цього.