Мільйони людей страждають від високого кров’яного тиску, діабету 2 типу та інсульту.

Здорова, збалансована дієта є ключем до зниження показників артеріального тиску та контролю діабету, але з яких продуктів вона складається?

Ви повинні прагнути їсти п’ять порцій фруктів та овочів щодня, пише Express.

Наприклад, простий спосіб включити більше фруктів у свій раціон – додати фруктову начинку (наприклад, ягоди) в пластівці для сніданку.

Ще одна порада дієтолога — перекусити фруктом, наприклад, апельсином, коли почуваєтеся зголоднілим. В якості альтернативи можна їсти морквяні палички, наприклад, змочені в гумусі, щоб збільшити споживання овочів.

Щоб звести до мінімуму ризик інсульту (факторами ризику є високий рівень цукру в крові та високий кров’яний тиск), людям було б корисно їсти більше клітковини.

Продукти з високим вмістом клітковини допомагають знизити кількість холестерину у крові. Тому при виборі крохмалистих продуктів віддавайте перевагу цільнозерновим пластівцям, коричневому рису або крупам, таким як кускус із цільної пшениці.

Здорові білки також повинні бути основним продуктом харчування, включаючи боби та сочевицю. Якщо ви збираєтеся їсти м’ясо, вибирайте нежирну нарізку і знімайте шкіру з птиці.

Рекомендуються дві порції жирної риби, до якої входять:

  • Скумбрія
  • Сардини
  • Лосось

«Вони містять омега-3 жирні кислоти, які можуть запобігти утворенню тромбів та знизити кров’яний тиск».

Вегетаріанські або веганські джерела білка включають:

  • Тофу
  • Темпі

Рекомендується скоротити споживання солі, яка в іншому випадку може підвищити показники артеріального тиску.

“Замість того, щоб використовувати сіль для ароматизації домашніх страв, найкращими альтернативами є: свіжий імбир, лимонний сік, перець чилі або сушені трави та спеції”.