Відмова від куріння може подарувати 5 додаткових років життя. Такого приємного висновку дійшли дослідники з Амстердамського університету.

Люди, що кинули курити, знижують ризик цілого ряду захворювань, від серцево-судинних до пухлин легень і порожнини рота. І ось тепер дослідники з Нідерландів розрахували, що люди, які вирішили кинути палити, можуть отримати 5 додаткових років здорового життя. А значить, переваги після відмови від цієї шкідливої ​​звички є ще більшими, ніж це вважали раніше.

Дослідження включило майже 1 000 курців, які недавно перенесли інфаркт або стентування, при цьому автори насправді не стежили за добровольцями. Вони просто створили математичну модель, яка дозволяє точно розрахувати ефект відмови від куріння. Теоретично виключення цигарок із життя було настільки ж ефективно, як одночасний прийом трьох різних препаратів зміцнення здоров’я серця.

Куріння відповідає за половину всіх запобіжних смертей серед жертв цієї шкідливої ​​звички, і 50% цих смертей викликаються серцево-судинними захворюваннями. У тютюновому димі понад 7 000 хімічних речовин, включаючи смоли та інші інгредієнти, що звужують артерії, ушкоджують кровоносні судини та призводять до серйозних проблем із серцем. 18% курців хворіють на рак легенів.