Вживання всього 4 невеликі келихи вина в щотижневому режимі може збільшити ризик старечого недоумства. До такого висновку прийшли британські дослідники з Королівського коледжу Лондона.

Вживання всього 4 великих келихів пива або невеликих келихів вина щотижня підвищує ризик розвитку старечого недоумства, як показало дослідження. Його автори попереджають, що регулярне вживання алкоголю збільшує ймовірність виникнення невиліковної хвороби наполовину. Зокрема, зростає ймовірність втрати короткої пам’яті і просторового орієнтування, тобто здатності не блукати в просторі.

Вчені стверджують, що якщо людина не хоче або не може зменшити рівень алкоголю до безпечного, то у нього можуть виникнути ці проблеми, що свідчать про початковий етап деменції. Відзначимо, що 4 кухлі пива в тиждень становлять 8 доз алкоголю, а в тій же самій Великобританії гранично допустимими вважаються 14 доз алкоголю в тиждень. Дослідники проаналізували інформацію з більш ніж 15 000 чоловік старше 50 років, за якими спостерігали протягом двох років.

Оцінювалося вживання алкогольних напоїв, включаючи їх обсяг і частоту, а також рівень роботи пам’яті за допомогою спеціальних тестів на мислення. В останні роки вчені абсолютно заплуталися з приводу того, чи можна людям вживати алкоголь в невеликих кількостях, або не можна. Якісь дослідження допускають один келих вина в день, а якісь говорять про те, що навіть незначна кількість алкоголю вже може спровокувати серйозні порушення зі здоров’ям, якщо пити регулярно.