Печінка є нашим головним органом детоксикації і деякі продукти допомагають їй виконувати свою напружену роботу без шкоди для себе.

Будучи органом – важковаговиком вагою майже півтора кілограма, печінка виконує в організмі відповідальну роботу: розщеплює алкоголь, ліки, жирну їжу і цукор, «сканує» невідомі речовини, що проникають в організм. Якщо хочете підтримати свою печінку в її напруженій роботі, можете зробити це, включивши в раціон наступні продукти.

Буряк може запобігти ожирінню печінки. Речовина бетанін, яким багаті буряки, має протизапальні властивості, допомагає клітинам печінки в їх роботі з детоксикації, позбавлення важких металів. У свою чергу, вченими Познанського університету було встановлено, що пиття бурякового соку покращує захист печінки від печінки.

Чорниця може пригнічувати зростання ракових клітин. Поліфеноли чорниці діють як захисне покриття печінки, уповільнюючи утворення рубців при цирозі. Також є дані про те, що екстракт чорниці корисний для профілактики розмноження клітин раку печінки.

Часник активує ферменти печінки. Той факт, що люди в Середземноморському регіоні мають особливо високу тривалість життя, може бути пов’язаний з великою кількістю часнику, який поширений у їхніх стравах. Пряний овоч містить сіроподібні речовини S-алілмеркаптоцистеїн (SAMC) та діалілдісульфід (DADS), які активують ферменти печінки, – завдяки їх підтримці орган може працювати більш ефективно.

Горіхи багаті на омега-3 жирні кислоти. Горіхи, особливо волоські, містять велику кількість омега-3 жирних кислот, що мають протизапальний ефект, у тому числі щодо печінки. Дослідження вчених з Університету Тунцзі в Шанхаї показало, що споживання омега-3 пацієнтами, які страждають на ожиріння печінки, може сприяти поліпшенню її стану.

Артишоки посилюють вироблення жовчних кислот. Гіркі речовини, що містяться в артишоку, у тому числі цинаропікрин, сприяють більш активному виробленню жовчних кислот у печінці – це означає, що печінка значно краще захищена від ожиріння.