Необроблені продукти, насамперед цілісні овочі та фрукти, мають властивість захищати організм від розвитку раку.

Найчастіше включайте наступні товари до свого списку покупок. Наявні дані говорять, що вони можуть захищати від раку або сповільнювати зростання пухлин.

Гриби можуть сповільнити рак простати. Гриби містять унікальну речовину, що пригнічує дію специфічного чоловічого гормону, через який ростуть пухлини. Вважається, що білі гриби, печериці містять сполуки, здатні стримувати розвиток раку передміхурової залози.

Чилі допомагає боротися із раком легень. Рак легенів вважається провідною причиною смерті від раку в усьому світі, а також особливо підступним, оскільки часто безконтрольно поширюється на інші органи, мозок, кістки, печінку. Дослідники припускають, що капсаїцин, що міститься в перці чилі, допомагає запобігати зараженню здорових клітин організму раковими клітинами легень. Експерименти, що показали це, проводилися на вирощених у лабораторії клітинах людини та клітинах раку легень.

Корисні цибульні: цибуля-порей, цибуля, часник. Це цибульно-часникове сімейство має деякі спільні властивості, які можуть покращувати захист організму від раку. Є дані, що любителі цибулинних овочів, які охоче вживають часник, цибулю, цибулю-порей або цибулю-шалот, виявляються менш схильними до розвитку раку шлунка. У свою чергу часник розглядається вченими як продукт, що знижує ризик раку передміхурової залози. Канадські дослідники також виявили, що флавоноїд кверцетин, який переважно міститься в червоній цибулі, здатний знищувати клітини раку товстої кишки та молочної залози.

Кава покращує захист від раку простати. За даними American Cancer Society, чоловіки-аматори кофеїну мають на десять відсотків менший ризик розвитку раку простати. Крім того, у пацієнтів із запущеним раком простати щоденне вживання кави збільшує їхні шанси на виживання.

Кориця бореться із раковими клітинами. Медики дають пораду: посипати кавою щіпкою кориці. Олія коричного альдегіду, що міститься в приправі, показало в декількох дослідженнях у пробірках, що здатне зупиняти ріст пухлини. Проте потрібні додаткові наукові дослідження властивостей кориці.

Броколі сприяє профілактиці раку кишечника. Броколі містить сульфорафан – з’єднання, яке може знищувати пухлинні клітини, зменшувати розміри пухлин, що вже утворилися (це показали дослідження в пробірці). Регулярне вживання броколі, інших хрестоцвітих овочів (навіть один-два рази на тиждень) дозволяє знизити ймовірність розвитку раку товстої кишки, молочної залози.

Оливкова олія зменшує схильність до колоректальному раку. Речовина олеокантал, що міститься в оливковій олії, може надавати виражену токсичну дію на ракові клітини. У регіонах, де така олія вживається зазвичай, захворюваність на рак (особливо колоректальним раком) помітно нижче.

Помідори – захисники легень, потрібні чоловікам. Вживання помідорів сприяє регенерації легень колишніх курців, а також допомагає зменшити ризики різних видів раку. Протираковий ефект продукту пояснюється дією його компонента, антиоксиданту лікопіну. За даними Університету Лома Лінда, чоловіки, які вживають помідори п’ять разів на тиждень, на третину рідше хворіють на рак простати, ніж ті, хто не любить і не їсть продукт.