21 серпня, як очікується, відбудеться сонячне затемнення – вкрай рідкісне для земних жителів явище. Подібне затемнення може сприяти появі небажаних симптомів, застерегли фахівці.

Співробітники Московського інституту психоаналізу висловилися про те, що під час сонячного затемнення деякі люди можуть зіткнутися з відчуттями, характерними для тих випадків, коли людина опиняється в неприємному для неї середовищі. Зокрема, може частішати серцебиття, підніматися тиск, виникати відчуття психологічного дискомфорту, тривоги. Можливі навіть напади паніки, що межують з неврозом.

«Природні явища мають властивості впливати на поведінку тварин – з настанням темряви вони перестають відчувати себе в безпеці. Якщо це відбувається різко і в недозволений час доби, тварини починають панікувати або метушитися в пошуках притулку, щоб врятуватися», – зазначив доцент інституту Володимир Файнзільберг.

Читайте також:  Названо харчові добавки, які корисні для здоров'я серця

На його думку, аналогічна поведінка характерна і для більшості людей.

У той же час, вважає Файнзільберг, немає серйозних підстав вважати, що затемнення може спровокувати серйозні порушення у фізичному стані і здоров’ї людей. Відзначимо, що деякі неврологи заперечують існування метеозалежності, – незважаючи на те, що у зв’язку з погодою багато людей скаржаться на болі і скачки тиску. Фахівці стверджують, що несприятливі процеси в тілі не пов’язані з погодою, а зі змінами в самому організмі – стресами, порушеннями сну, змінами в харчування, менструальним циклом у жінок.

Джерело: MedikForum