Географічний язик, не без підстав так було названий. Темні і світлі плями, які утворюються на його поверхні нагадують саме карти. Хоча недуга ця виглядає дуже ефектно і справляє враження, як правило, не є симптомом серйозної хвороби. Незважаючи на це, варто все-таки проконсультуватися з лікарем.

Географічний язик, не є поширеною проблемою. Є тільки у 2 відсотків населення. Проявляється червоними плямами, частково позбавленими бородавок і в оточенні світлих обведень. На перший погляд язик нагадує карту – звідси і походить назва цього незвичайного захворювання. Рідко буває, щоб зміни відбувалися і в інших місцях порожнини рота. Географічний язик, хоча виглядає дійсно тривожно, часто не є симптомом якоїсь серйозної хвороби. Як правило, такий зовнішній вигляд язика є просто успадкований.

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо з'їсти картоплю, яка позеленіла?

Трапляється, що виступає в парі з кількома захворюваннями. Якщо плями з’являються раптово, слід обов’язково звернутися до лікаря. Географічний язик може супроводжувати, наприклад, авітаміноз, цукровий діабет, псоріаз або лишай порожнини рота. Фахівець повинен зібрати докладний анамнез і направити пацієнта на аналізи крові. Іноді “острівці” на язиці з’являються через дефіцит вітаміну B.

Географічний язик буває реагує на гарячі і холодні напої, а також гострі страви та алкоголь. Як правило, не викликає яких-небудь сильних больових відчуттів.