Дієтологи британської некомерційної організації Action on Sugar проаналізували різні підсолоджувачі, виробники позиціонують свою продукцію як здорову, і прийшли до висновку, що в більшості випадків це маркетингова хитрість. Зокрема, фахівцям вдалося довести, що мед не можна вживати замість цукру.

Як сказано в доповіді команди дієтологів, вони провели аналіз понад 200 товарів, які пропонуються в британських магазинах. У список увійшли мед, різні сиропи, в тому числі кленовий і агави, і цукор, що позиціонуються як здорові. В ході вивчення зразків було встановлено, що мед містить в собі до 86% вільних цукрів, а кленовий сироп – до 88. До вільних цукрів відносяться всі моносахариди і дисахариди. Це підсолоджувачі, які додаються в їжу. До них відносяться фруктоза, сахароза і глюкоза. Як з’ясувалося, додаючи 7-грамову ложку меду в чай людина отримує 6 грамів таких вільних цукрів.

Читайте також:  Надмірний прийом мелатоніну може спричинити 4 проблеми зі здоров'ям

За словами авторів дослідження, споживачі часто замість цукру додають в їжу і питво мед, вважаючи його більш корисним для здоров’я. При цьому вони не дотримуються заходів, а в готових продуктах міститься велика кількість цукру. Добова норма меду, цукру та інших підсолоджувачів не повинна перевищувати 30 грамів. В оману покупців вводять маркетингові обіцянки, а також заяви блогерів і шеф-кухарів. При цьому споживачі не дуже добре розуміють, що означає поняття «вільні цукри» і яку небезпеку вони в собі таять. Тим часом, вони несуть здоров’ю серйозну загрозу.

Людина отримує в результаті більшу кількість калорій, що може привести до ожиріння, діабету 2 типу, захворювань зубів та печінки і навіть до деяких видів онкології. Дієтологи стверджують, що захоплюватися підсолоджувачами, так само як і цукром, не варто, навіть якщо виробники позиціонують їх як більш здорові.

Читайте також:  Втома та зниження лібідо можуть попереджати про дефіцит тестостерону