ГоловнаНовини Здоров'яДієтологи розповіли, чому не можна їсти мед замість цукру

Дієтологи розповіли, чому не можна їсти мед замість цукру

Дієтологи британської некомерційної організації Action on Sugar проаналізували різні підсолоджувачі, виробники позиціонують свою продукцію як здорову, і прийшли до висновку, що в більшості випадків це маркетингова хитрість. Зокрема, фахівцям вдалося довести, що мед не можна вживати замість цукру.

Мед

Як сказано в доповіді команди дієтологів, вони провели аналіз понад 200 товарів, які пропонуються в британських магазинах. У список увійшли мед, різні сиропи, в тому числі кленовий і агави, і цукор, що позиціонуються як здорові. В ході вивчення зразків було встановлено, що мед містить в собі до 86% вільних цукрів, а кленовий сироп – до 88. До вільних цукрів відносяться всі моносахариди і дисахариди. Це підсолоджувачі, які додаються в їжу. До них відносяться фруктоза, сахароза і глюкоза. Як з’ясувалося, додаючи 7-грамову ложку меду в чай людина отримує 6 грамів таких вільних цукрів.

Читайте також:  Німецький лікар розповів, як захиститися від коронавірусу без ліків

За словами авторів дослідження, споживачі часто замість цукру додають в їжу і питво мед, вважаючи його більш корисним для здоров’я. При цьому вони не дотримуються заходів, а в готових продуктах міститься велика кількість цукру. Добова норма меду, цукру та інших підсолоджувачів не повинна перевищувати 30 грамів. В оману покупців вводять маркетингові обіцянки, а також заяви блогерів і шеф-кухарів. При цьому споживачі не дуже добре розуміють, що означає поняття «вільні цукри» і яку небезпеку вони в собі таять. Тим часом, вони несуть здоров’ю серйозну загрозу.

Людина отримує в результаті більшу кількість калорій, що може привести до ожиріння, діабету 2 типу, захворювань зубів та печінки і навіть до деяких видів онкології. Дієтологи стверджують, що захоплюватися підсолоджувачами, так само як і цукром, не варто, навіть якщо виробники позиціонують їх як більш здорові.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News