Деякі продукти активують в організмі процеси, через які може розгорятися сильний і неконтрольований апетит, що сприяє переїданню та надбавці у вазі.

Макарони з білого борошна. Практично всі вироби з білого борошна пшеничного легко розщеплюються, виділяючи велику кількість рафінованих вуглеводів, які підвищують рівень глюкози в крові. Це стимулює підшлункову залозу активно вивільняти гормон інсулін, відповідальний за її розподіл клітин. Внаслідок цього вміст глюкози в крові знижується, і людина відчуває сильний голод – йому в такий момент потрібно щось з’їсти, щоб відновити глюкозний баланс, пише Eat This, Not That.

Цукерки. Практично завжди цукерки масового виробництва містять консерванти, сироп фруктози або кукурудзяний сироп, який перешкоджає виробленню організмом достатньої кількості лептину – гормону, що пригнічує апетит. Таким чином, поїдання цукерок позбавляє людину впевненого почуття ситості – їй постійно хочеться їсти.

Картопля фрі. Картопля містить крохмаль, і чим інтенсивніше відбувається його обробка, тим менш резистентним він стає. У смаженому вигляді продукт перетворюється на багате джерело вуглеводів, які можуть розпалювати неконтрольований апетит, викликаючи коливання цукру в крові. Що ще міститься у картоплі фрі? Олія, яка дуже швидко засвоюється, і сіль, що стимулює смакові рецептори. Все це порушує нормальне співвідношення механізмів апетиту та ситості – людина може з’їсти гігантську порцію і все одно не відчувати насичення.

Чіпси та крекери. Людина, яка з’їла пачку чіпсів, майже напевно погодиться на другу. У цьому продукті немає практично нічого, що хоч якось уповільнювало процес травлення, дозволяючи відчувати ситість.

Морозиво. Завдяки своєму смаку та текстурі, воно викликає короткочасний викид ендорфінів – речовин, відповідальних за почуття задоволення, блаженства. До того ж морозиво – це велика доза швидких вуглеводів, через які цукор у крові спочатку різко зростає, а потім падає. Ласощі можуть здатися ситними, але незабаром після нього знову захочеться їсти. До того ж морозиво може викликати звикання.