Недосипання в будні підвищує ризик відправитися на той світ завчасно. Але ви тепер знаєте, що робити.

У тих, хто кілька днів поспіль спить по п’ять годин або менше, зростає ризик передчасної смерті. Однак негативний ефект можна запобігти, якщо відсипатися у вихідні, пише The Guardian.

Дослідники використовували дані понад 43 тисяч учасників медичних опитувань, що проводилися в Швеції в 1997 році. Протягом наступних 13 років вчені спостерігали за долею цих людей, відстежуючи смертність.

До цього вчені вже оцінювали зв’язок сну і смертності, але розглядали тільки тривалість сну в будні. Акерстедт вирішив проаналізувати вплив сну у вихідні. Дослідники врахували й інші фактори: стать, індекс маси тіла, куріння, рівень фізичної активності, роботу в нічні зміни. Виявилося, у людей у віці до 65 років, які постійно сплять по п’ять годин або менше, ризик смерті зростає на 52%. Однак він не збільшується у тих, хто мало спить протягом тижня, але відсипається у вихідні.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

“Передбачається, що сон у вихідні допомагає заповнити недосипання”, – говорить Акерстедт. Однак дослідження не дає стовідсоткового підтвердження цієї гіпотези.

Більш того, спати занадто довго теж не дуже корисно. У випробовуваних, які весь тиждень спали по вісім годин або більше, відзначений підвищений ризик смерті в порівнянні з тими, хто спав по шість-сім годин на день.

Недолік сну негативно позначається на організмі, але регулярний тривалий сон може сигналізувати про приховані проблеми зі здоров’ям.

«Це узгоджується з тим, що ми вже знаємо про сон, — каже нейробіолог Стюарт Пірсон (Stuart Peirson) з Оксфордського університету. – Сон регулюється внутрішнім годинником організму, але ще на нього впливає процес гомеостазу. Тобто чим довше ви не спите, тим більше сну вам потім знадобиться».

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Цікаво, що у людей старше 65 років зв’язок між режимом сну і смертністю не виявили. На думку Акерстедта, це пояснюється тим, що літні люди сплять стільки, скільки їм необхідно.

Хоча потреба уві сні у кожної людини різна, недосип в будь-якому випадку потрібно заповнювати. Якщо не давати організму відпочинок, тривалість життя скоротиться.