Перед тим , як посмажити м’ясо на мангалі або грилі , його найкраще промариновати в пиві. Вчені з’ясували , що це істотно знижує вміст у м’ясі шкідливих речовин , що сприяють розвитку раку.
Португальські дослідники з Universidade do Porto встановили , що маринування м’яса в пиві робить шашлики чи стейки куди більш здоровими. Повний маринад допомагає наполовину скоротити в м’ясі кількість поліциклічних ароматичних вуглеводнів ( PAH ) , які пов’язані з ризиком розвитку раку товстої і прямої кишки.
 
Це дуже цінне спостереження зроблено напередодні шашликового сезону в Україні та багатьох інших країнах світу. Жарка м’яса на багатті дуже популярна майже на всій земній кулі , тому важливо , щоб продукт, який подається на стіл був максимально здоровим. Португальські вчені з’ясували , що маринування м’яса найкраще робити в чорному пиві або пільзнері .
 
У ході експерименту вчені підсмажили на грилі шматки свинини , які попередньо протягом чотирьох годин маринувалися в пиві сорту пільзнер , що містить алкоголь , не містить алкоголю , в чорному пиві , або не маринувалися . Найбільш значний ефект був досягнутий при використанні чорного пива – рівень восьми основних PAH вдалося знизити більш ніж на 50 % в порівнянні з не маринованим м’ясом.
PAH виникають у м’ясі під впливом дуже високих температур , таких як при смаженні на грилі або багатті. Високий рівень цих компонентів міститься також в сигаретному димі і автомобільних вихлопах . У дослідах на тваринах PAH викликали утворення пухлин , але поки невідомо , чи спостерігається те ж саме у людей. Втім , влада Євросоюзу вже встановили граничні норми PAH в продуктах харчування.

Читайте також:  Сучасні люди з'їдають дуже велику кількість пластику