Британські вчені з’ясували , що люди бачать дивні і прекрасні сни в певні дні , що залежать від фази Місяця. Серед подібних сновидінь названі політ на драконах , а також похід в кафе разом із зіркою Голлівуду Джорджем Клуні.

І погані сни , і самі пересічні , і найпрекрасніші сновидіння , як з’ясовується , залежать від фази Місяця. Британські дослідники з Університету Хертфордшира на чолі з професором Річардом Вайзманна спостерігали за групою з 1000 добровольців. Учених цікавило , чи впливає та чи інша фаза Місяця на зміст сновидінь . Виявилося , що при повному місяці добровольці найчастіше бачили дивні і красиві сни.
 
При цьому їх зміст сну ніяк специфічно не змінювався в залежності від пори року або дня тижня , значення мала тільки фаза Місяця. При цьому всім добровольцям для посилення ефекту професор Вайзман програвав під час сну різні звуки.
 

“Приміром , комусь може приснитися , що він летить на драконі , а потім злазить з нього і відправляється пити каву з Джорджем Клуні , – говорить учений. – Хтось бачив себе у сні супергероєм , начебто Бетменом або Суперменом . Але це траплялося тільки під час повного місяця , а в звичайний час зміст сну був абсолютно буденним . Ну , на зразок того , що людина бачила самого себе в офісі , що працює за комп’ютером ” .

Це дослідження співзвучно спостереженнями шведських учених , проведеному в минулому році. Вони встановили , що при повному місяці людині потрібно більше часу для того , щоб заснути. Крім того , в такі ночі він спить менш шумно і на 20 хвилин менше , ніж зазвичай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СЮЖЕТ СНУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПОЗИ