Німецькі вчені продовжують шкодувати про поспішне вирішення широкого медичного застосування продуктів коноплі в Німеччині.

Німецькі медики мають можливість спостерігати сумну картину зростання споживання продуктів конопель в медичних цілях, яка за кілька місяців збільшилася в Німеччині у багато разів. Тепер ці препарати призначають навіть при звичайному головному болі. На прес-конференції з приводу Німецького конгресу з болю в Манхаймі, експерти позначили межі застосування марихуани в якості ліків.

Президент конгресу професор Вінфрід Хойслер спільно з колегами проаналізував близько 750 досліджень на цю тему і вибрав 11 систематичних оглядів, опублікованих в період з січня 2009 р. по січень 2017 р. Згідно з цими даними, медикаменти на базі конопель не приносять доведеної користі пацієнтам з пухлинними, ревматичними і шлунково-кишковими болями. Не підтверджується і позитивний вплив при втраті апетиту у хворих на рак і Снід, не кажучи вже про головні болі. Експерти вимагають перед призначенням ліків наркотичної дії необхідних наукових обґрунтувань.

Джерело: MedikForum