Візуально кліщ схожий на павучка, його розмір до 4 мм. Після прикріплення до шкіри людини він починає смоктати кров і значно збільшується в об’ємі. В такому випадку під шкірою утворюється гарно помітний горбик. Кліщі переносять багато небезпечних інфекцій, наприклад бореліоз чи кліщовий енцефаліт. Тому необхідно знати як діяти при їх укусі, щоб попередити виникнення можливих ускладнень.

Як захиститись від кліща, де купити необхідні препарати

Щоб уникнути укусу комах треба користуватись репелентами (засобами для відлякування кліщів). Такі препарати випускаються у різноманітних формах (мазі, спреї, гелі). Щоб правильно обрати репелент треба розуміти принцип його дії. Є засоби, що відлякують комах, вони вузько спрямованої дії, наносяться на шкіру або лише на одяг. Виділяють і більш агресивні препарати, котрі вбивають або паралізують шкідників. Популярні препарати: Аредерма, Гардекс, Пікнік.

Який із засобів обрати залежить від ваших індивідуальних уподобань, а також результату, якого ви прагнете досягти використовуючи репелент. Ознайомитись з засобами від кліщів, вам допоможе онлайн-сервіс https://likie.ua/. В каталозі ліків і медичних засобів є повна інструкція з описом принципу дії, та правилами застосування препарату. Ви можете забронювати, необхідний вам репелент, оберете аптеку найбільш вигідну вам по геолокації. Також у вас буде можливість ознайомитись з відгуками покупців, щоб визначити ефективність препарату.

Видалення кліща

Насамперед треба діяти швидко, але без паніки. Кліщ може залишитись після укусу на шкірі людини і його треба правильно видалити. Неправильне видалення може викликати додаткове ураження або травмування. Краще звернутися до спеціаліста за медичною допомогою. Якщо немає такої можливості, то кліща видаляють самостійно.

Для видалення «небажаного гостя» знадобиться пінцет або спеціальний інструмент. Дійте за наступним алгоритмом:

  • проведіть дезінфекцію антисептиком або спиртом інструменту, який будете використовувати;
  • далі треба акуратно схватити місце прикріплення кліща до шкіри людини при цьому не надавивши на кліща, щоб не викликати зараження;
  • повільно потягніть кліща вгору, намагайтеся його витягнути зі шкіри так, щоб його частинки не залишились на шкірі;
  • після видалення членистоногого необхідно продезінфікувати місце укусу;
  • видаленого кліща помістіть в герметичну, стерильну ємність, він може знадобитись для проведення лабораторних досліджень.

Після укусу кліща і його видалення обов’язково треба звернутися до лікаря. Спеціаліст назначить профілактичне лікування, при необхідності вирішить питання з проведення аналізів на наявність інфекції.

Чим небезпечний укус кліща

На тілі людини кліщ може знаходитись декілька днів, його укус небезпечний для людини вірусними хворобами. При вірусному енцефаліті гостре захворювання може призвести до ураження центральної нервової системи людини, що спричиняє інвалідність (бувають і летальні випадки). Хвороба Лайма також є інфекційною. Вірогідність нею заразитись залежить від тривалості присмоктування кліща. Якщо «павукоподібний» знаходиться на тілі людини більше 3 діб, то шанс на ураження досить великий.

Людина заражається вірусом під час всмоктування крові кліщем. Перші прояви хвороби проявляються протягом одного або двох тижнів. Ознаки наявності інфекції:

  • підвищена температура тіла;
  • головний біль;
  • почервоніння набряк навколо укусу;
  • поява висипання.

Після укусу кліща необхідно слідкувати за станом здоров’я. Якщо є хоч один із вказаних симптомів, то треба негайно звернутися до лікаря.